Naga MarketsNajgorszy wrzesień na giełdach od 18 lat. Indeks S&P500 stracił już 7,5%!Spadki obserwowane na wszystkich rynkach, mające miejsce podczas poniedziałkowej sesji przyczyniły się do tego, iż bieżący miesiąc jest na ten moment najgorszy pod kątem stopy zwrotu na indeksie S&P500 od 2002 roku, kiedy indeksy stracił 11%, a powodem takiego stanu rzeczy były rosnące obawy związane z zawyżaniem giełd internetowych.

  • Bardzo słaby miesiąc na światowych giełdach.
  • Indeks S&P500 stracił już najwięcej od 2002 roku.
  • Poniedziałkowe spadki stanowią o łącznym osłabieniu amerykańskiego indeksu tylko we wrześniu o 7,5%.

Indeks S&P500 stracił we wrześniu już 7,5%!

Spadki obserwowane podczas poniedziałkowej sesji zasiały ziarno niepewności dla inwestorów, czy trend wzrostowy, który obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach przypadkiem już się nie skończył. Owe spadki mogą doprowadzić do największego osłabienia i wyprzedaży dla indeksu zrzeszającego 500największych spółek w USA w ostatnich 18 latach.

Podczas poniedziałkowej sesji indeks spadł do poziomu 3229 USD, co stanowiło o zniżce w okolicach 10% od odnotowanego na początku miesiąca historycznego szczytu notowań na poziomie 3588 USD. Końcówka sesji to jednak odrabianie strat przez indeks, które pozwoliło na nieco lepsze zamknięcie na poziomie 3281 USD.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Notowania indeksu S&P500 z ostatniego miesiąca. Źródło: tradingview.com

Wszystko wskazuje na to, że podczas wtorkowej sesji indeks odrobi nieco strat z poniedziałku, ponieważ o godzinie 13:30 kontrakty na indeks S&P500 zyskują 0,3%. Pozostałe giełdy, które już wystartowały, również radzą sobie nieźle, na rynkach dominuje zieleń.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Poniedziałkowy spadek cen akcji można połączyć z obawami o wysokie wyceny spółek z największą kapitalizacją (FAAMG), które doprowadziły rynek na szczyt od dołka bessy z marca, ale jest również napędzany szeregiem zagrożeń, w tym opóźnieniami w dodatkowych pakietach stymulacyjnych, coraz gorętszym sezonem wyborczym w USA, wzmocniona walką o zastąpienie sędzi Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg, ciągłymi napięciami z Chinami i groźbą ponownego lockdownu w wielu miejscach z powodu rosnącej liczby przypadków COVID-19 w kraju i za granicą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here