Naga Markets

Bitcoin (BTC) stracił od początku tygodnia ponad 11% i odnotowuje najgorszy tydzień od listopada ubiegłego roku, ponieważ wyprzedaż na rynkach akcji, globalny strach przed wyższymi stopami procentowymi i eskalacja sankcji regulacyjnych w USA w zakresie krypto łączą się, by zaszkodzić nastrojom inwestorów. Kurs BTC/USD spada w piątek ponad 2,2% przebijając z impetem poziom 20 000 USD.

Bitcoin (BTC): Szereg czynników obciąża rynek kryptowalut

Największy token spada w piątek aż o 2,2 procent, schodząc poniżej 20 000 dolarów po raz pierwszy od stycznia, po tym jak uległ deprecjacji o ponad 8 procent w czwartek.







Czwartkowy spadek akcji amerykańskich banków podsycił obawy, że rosnące koszty finansowania zewnętrznego stwarzają coraz trudniejsze perspektywy gospodarcze i inwestycyjne. Jakby tego było mało w Nowym Jorku regulator stanowy pozwał KuCoin, popularną giełdę kryptograficzną, i w procesie regulator stwierdził w sądzie, że drugi co do wielkości token Ether jest papierem wartościowym.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi również, że wiele innych kryptowalut to również papiery wartościowe, co potencjalnie mogłoby utrudnić handel nimi.

Bitcoin (BTC) prowadzony przez rynek akcji

Wyprzedaż kryptowalut wydaje się być w dużej mierze prowadzona przez rynek akcji – stwierdził John Toro, szef handlu w Independent Reserve giełdy cyfrowych aktywów. Dodał, że likwidacja przyjaznego kryptowalutom banku Silvergate Capital Corp. i propozycja prezydenta Joe Bidena dotycząca serii podwyżek podatków od inwestorów i najlepiej zarabiających Amerykanów również przyczyniły się do spadku.

AVA Trade

Bitcoin stracił do tej pory ponad 11 procent w tym tygodniu, najwięcej od 23-procentowego tygodniowego spadku w listopadzie w związku z upadkiem platformy FTX Sama Bankmana-Frieda.

W piątek popołudniu sentyment nieco się odbił po upadku platformy płatniczej Silvergate, a także stanowiska przewodniczącego Jerome’a Powella, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie utrzyma wyższe stopy na dłużej niż dotychczas przewidywano.

Bitcoin utrzymuje się aktualnie tuż powyżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej, którą analitycy postrzegają jako obszar, który może potencjalnie powstrzymać spadek.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Bitcoin prawdopodobnie będzie oscylował w przedziale od około 15 500 do 25 000 USD. Apetyt na ryzyko naprawdę silnie spadł w tym tygodniu. Powell był bardziej jastrzębi niż oczekiwały rynki – napisał Tony Sycamore, analityk rynkowy w IG Australia Pty.

Notowania kryptowalut tąpnęły po tym, jak z każdego możliwego frontu nadeszły złe informacje. Prezydent Biden, określając swój plan budżetu na 2024 r., miał przedstawić propozycję, dotyczącą wysokiego podatku od prądu używanego do kopania kryptowalut. Dalej ma zostać zniesiona ulga dotycząca możliwości rozliczania straty z krypto aktywów, a na koniec ma zostać podniesiony podatek od zysków kapitałowych. Również pojawił się temat uznania ETH za papier wartościowy.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









Poprzedni artykułNie każdy NFT jest papierem wartościowym, według niemieckiego regulatora
Następny artykułRynek pracy zaczyna słabnąć! Wzrost bezrobocia w USA deprecjonuje greenbacka
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.