Naga MarketsJest już niemal pewne, że złoto osiągnie największy miesięczny spadek od niemal pięciu lat po tym, jak Rezerwa Federalna (Fed) przyspieszyła swoje oczekiwane przez rynki tempo zaostrzania polityki, powodując, że ceny żółtego kruszcu ponownie spadły poniżej 1800 dolarów za uncję. We wtorek kurs XAU/USD oscyluje w okolicach 1770 USD.

Złoto zmierza do największego miesięcznego spadku od listopada 2016 r.

Obok zmiany wydźwięku komunikatu Fedu, wzrosty na Wall Street w USA do nowych rekordowych poziomów i odradzająca się siła dolara również zaważyły ​​na głównym metalu szlachetnym. Ceny złota stabilizują się od drugiej połowy miesiąca, gdy inwestorzy skupiają się na czasie, w którym decydenci polityczni mogą zacząć wycofywać nadzwyczajne bodźce.Urzędnicy Fed, podczas czerwcowego posiedzenia, odpowiedzieli na rosnące ryzyko inflacyjne, przesuwając do przodu oczekiwany czas i tempo podwyżek stóp procentowych z obecnego poziomu bliskiego zeru i rozpoczynając dyskusję na temat tego, kiedy należy ograniczyć skup aktywów.

Złoto zaczyna znajdować wsparcie na poziomie 1775 USD. Zaczynamy widzieć, jak inwestorzy wracają do metali szlachetnych po niższych cenach, ponieważ bardziej jastrzębia zmiana Fed wydaje się być już w cenach – napisał John Feeney, menedżer w firmie dealerskiej Guardian Gold Australia.

Plus500

Cena złota ponownie poniżej 1800 USD za uncję

Cena złota spadła o 0,2% do 1 772 USD za uncję do godziny 10:00 we wtorek. Ceny spadły w tym miesiącu o 6,9%, najwięcej od listopada 2016 r. Srebro, pallad i platyna również odnotowały korektę. Z drugiej strony indeks dolara wzrósł w czerwcu o 2,4%, co oznacza największy miesięczny wzrost od marca 2021 r.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blika | kurs dolars | theppro sklep | lotos akcje | eurocash notowania | eur online | akcje lotos |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here