Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Nieczęsto ma się okazję rozmawiać z legendą. W miniony piątek w biurze eToro pojawiła się osoba, która miała potężny wpływ na technologię blockchain. Vitalik Buterin, twórca Ethereum zawitał do siedziby eToro i odpowiedział na kilka pytań. Całą sesję Q&A można zobaczyć w naszym kanale YouTube.


Jako zwolennik kryptowalut z całą pewnością zapamiętam ten dzień 😉

Tymczasem Stany Zjednoczone zmagają się z potężnym huraganem Irma, który pustoszy Florydę. Jednocześnie przeżywamy dziś 16 rocznicę ataku terrorystycznego na World Trade Center. Ciężko o bardziej pesymistyczny opis poniedziałku.

Na całe szczęście, kolejny huragan, Jose najprawdopodobniej nie uderzy w kontynent i wyczerpie swoją moc gdzieś na Oceanie Atlantyckim. W meksyku z kolei trwa wielkie liczenie strat po silnym (8,1 stopnia w skali Richtera) trzęsieniu ziemi, którego ofiarą padło już 90 osób.

Korea Północna jak na razie powstrzymuje się z kolejnymi prowokacjami, dając odrobinę wytchnienia zarówno wojskowym jak i inwestorom. Niemniej jednak, problem nowego i nieobliczalnego posiadacza broni nuklearnej nie ustępuje. Dziś rano Nikkei wzrastało nawet 1,41%. Chiński parkiet pomimo świetnego początku zakończył sesję na minusie. DAX i inne europejskie indeksy wspierane są przez byki:

Pogłoski spychają kryptowaluty w dół

Po tym jak Ludowy Bank Chin zdecydował o całkowitym zakazie ICO w internecie zaczęły krążyć pogłoski o kolejnych krokach, które mają podjąć Chińczycy w walce z kryptowalutami. Ta najważniejsza mówiła o potencjalnym zamknięciu chińskich giełd. Obawa przed takim scenariuszem popchnęła cały rynek do wyraźnej przeceny. Jednak szybki test chińskich operatorów powinien nas uspokoić. OK Coin oraz Huobi wydają się działać normalnie, a całkowity wolumen wygenerowany w ostatniej dobie przez obie giełdy sięga 147 233 BTC (ponad $617 milionów).

Handluj kryptowalutami razem z eToro – sprawdź możliwości platformy

Pojawiają się również informacje, że zeszłotygodniowy zakaz ICO jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem, a chiński rząd szuka sposobu na uporanie się z wszystkimi oszustwami, które wykorzystują rynek kryptowalut. 26 z 30 największych światowych giełd są obecnie powyżej kreski. Jeśli te wzrostowe momentum utrzyma się, możemy chyba stwierdzić, że najgorsze już za nami…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here