Naga MarketsKończący się tydzień handlowy miał w kalendarzu mało istotnych wydarzeń makro. W poniedziałek nie było żadnych ważniejszych danych i na rynku nie wiele się działo.

Wtorek na rynku walutowym charakteryzował się odczytem z inflacyjnym z Wielkiej Brytanii. Odczyt był zgodny z oczekiwaniami i nie doprowadził do większej zmienności.

Środowa sesja charakteryzowała się danymi na temat inflacji z Strefy Euro. Mimo nieco lepszego odczytu inflacji bazowej można było zaobserwować korektę ostatniej fali wzrostowej na euro.

Głównym wątkiem czwartku były dane z rynku nieruchomości w USA. Dane były mieszana i były powodem do dalszej przeceny amerykańskiego dolara.

W piątek najważniejszymi wydarzeniami były dane na temat sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. Gorszy odczyt doprowadził do przeceny GBP.

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 15.01-19.01:

Waluty

Instrument Zmiana %
AUDUSD  1,08
GBPUSD  0,83
USDCHF -0,77

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – AUDUSD, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie dziennym AUDUSD można zaobserwować silną presje popytową. Otwarcie tygodnia znajdowało się przy psychologicznym poziomie 0,7900. Następnie powstała zwyżka i aktualnie można zauważyć silną reakcje sprzedających. Obecnie cena znajduje się w okolicach oporu przy okrągłym poziomie 0,8000. Prospadkowe zamknięcie może doprowadzić do większej korekty. Przełamanie może doprowadzić do dalszej zwyżki.

Indeksy

Instrument Zmiana %
HK.45 2,68
BR.69 2,26
IT.40 1,58

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – HK.45, interwał W1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie D1 indeksu HK.45 można zaobserwować wzmożoną aktywność popytu. Otwarcie tygodnia charakteryzowało się luką hossy. Po domknięciu luki pojawił się wzmożony popyt. Silna presja kupujących doprowadziła do zwyżki. Aktualnie notowania znajdują się na historycznych szczytach. Silny spadkowy sygnał może doprowadzić do korekty. Wsparcie to psychologiczny poziom 30000 pkt.

Kalendarz makro Noble Markets: https://www.noblemarkets.pl/handel/narzedzia/kalendarz-makrotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here