Naga MarketsKończący się tydzień na rynkach finansowych charakteryzował się umiarkowaną zmiennością obfitując w wydarzenia makro. Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się o danych na temat sprzedaży hurtowników w Kanadzie. Odczyt spowodował chwilowe osłabienie CAD’a.    


Podsumowanie wydarzeń makroekonomicznych

We wtorek  miało miejsce wystąpienie publiczne wiceszefa EBC oraz zostały opublikowane dane na temat wyników sprzedaży detalicznej. Wystąpienie nie wniosło nic nowego na rynki, natomiast dane z Kanady pozytywnie zaskoczyły i doprowadziły do aprecjacji kanadyjskiej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Środowa sesja była skupiona na indeksach PMI z Japonii, Strefy Euro i USA. Dodatkową informacją był odczyt sprzedaży nowych domów w USA i zmiana tygodniowych zapasów ropy. Sprzedaż nowych domów wypadła gorzej od oczekiwań i doprowadziła do osłabienie amerykańskiej waluty. Pozostałe dane były mieszane i odczyty nieznacznie odbiegały od konsensusu. Większą zmienność można było zauważyć na rynku ropy, która dosyć mocno zyskiwała po odczycie wspierającym wycenę surowca.

W czwartek kluczowymi wydarzeniami były dane PKB z Wielkiej Brytanii oraz sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym w USA. Odczyt PKB był zgodny z oczekiwaniami i nie spowodował żadnych większych ruchów na funcie. Również gorszy odczyt z USA nie doprowadził do wzmożonej aktywności uczestników rynku.

Najważniejsze wydarzenia piątkowej sesji to wystąpienia prezesów banków centralnych podczas sympozjum w Jackson Hole – Janet L. Yellen (Fed), Mario Draghi (EBC). Wcześniej ujawnią się dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz zamówieniach na dobra bez środków transportu.

Jeżeli nie chcesz zostać w tyle w kolejnym tygodniu, weź udział w webinarze Noble Markets wprowadzającym do następnych sesji. Bezpłatne szkolenie już 28 sierpnia!

BIORĘ UDZIAŁ

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 21-25 sierpnia poniżej

Waluty

Instrument Zmiana %
NOKJPY  1,80
TRYJPY  1,60
GBPPLN -0,90

Dane z piątku godz. 13:00

WYKRES TYGODNIA – NOKJPY, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Notowania NOKJPY na wykresie dziennym poruszają się w trendzie wzrostowym. Świadczy o tym sekwencja coraz wyższych dołków oraz szczytów i średnie EMA (75-, 100- okresowe). Można zaobserwować, że test okrągłego poziomu wsparcia 13,70 doprowadził do wzmożonego popytu. Przełamanie górnego ograniczenia formacji flagi spowodowało przyspieszenie impulsu. Aktualnie cena zbliża się do oporu w okolicy okrągłego poziomu 14,10, którego przełamanie prawdopodobnie otworzy drogę do dalszych wzrostów.

Indeksy

Instrument Zmiana %
BR.69 3,52
HK.45 2,96
UK.100 1,51

Dane z piątku godz. 13:00

WYKRES TYGODNIA – HK.45, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Indeks HK.45 rozpoczął pozytywnie tydzień handlowy. Poniedziałkowe otwarcie znajdowało się w okolicach psychologicznego poziomu wsparcia 27000 pkt. Kupujący od razu przyjęli inicjatywę i doprowadzili do solidnej zwyżki. Aktualnie notowania ustaliły nowy wyższy szczyt. Cena znajduje się przy okrągłym poziomie oporu 27800 pkt. Przełamanie prawdopodobnie otworzy drogę do dalszych wzrostów. Prospadkowa reakcja może doprowadzić do korekty.

Surowce

Instrument Zmiana %
RICE 4,45
CORN 2,87
COPPER 2,86

Dane z piątku godz. 13:00

WYKRES TYGODNIA – RICE, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie ryżu od początku tygodnia można było zaobserwować wzmożony popyt. Wzrosty zaczęły się od powstania luki hossy, która nie została domknięta. Następnie można było zaobserwować przełamanie kilkakrotnie bronionego oporu przy poziomie 12,50 USD. Aktualnie cena ustaliła nowy wyższy szczyt powyżej wcześniej wspomnianego obszaru. Poziom ten obecnie pełnie funkcję wsparcia i test tej strefy prawdopodobnie spowoduje wzmożoną reakcje kupujących. Następny opór to okolice psychologicznego poziomu 13,00 USD.

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

  • USD – odczyt PKB, zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym oraz indeks ISM dla przemysłu.
  • EUR – dane na temat inflacji.
  • GBP – indeks PMI dla przemysłu.
  • CAD – PKB, indeks PMI dla przemysłu.
  • JPY  – sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa.

Kalendarz makro Noble Markets dostępny jest pod linkiem.

Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinary zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów.

Wprowadzenie do nowego tygodnia razem z Noble Markets – weź udział w przeglądzie już 28 sierpnia o 12:00!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here