Naga MarketsTydzień handlowy był nudny obfitując w wydarzenia macro, wzrost zmienności można było zaobserwować przez czynniki polityczne oraz plotki. W ostatnim okresie na rynku jest dosyć mocno wyczekiwana reforma podatkowa w USA. Głosowania w sprawie ustawy prawdopodobnie odbędą się w przyszłym tygodniu, ale dokładny termin jest jeszcze nieznany.  Poniedziałek był spokojny i na rynku nie wiele się działo.

Wtorek na rynku walutowym również był spokojnym dniem. Decyzja RBA w sprawie stóp procentowych nie doprowadziła do większej zmienności na australijskiej walucie. Notowania tej waluty przez dłuższy okres pozostają w konsolidacji. USD umacniał się względem większości walut G10. Pod presją podaży był dolar nowozelandzki, który w godzinach popołudniowych otrzymał negatywną informację w postaci spadku indeksu cen nabiałów. Można było również zaobserwować wzmożoną podaż na indeksach.

Środowa sesja charakteryzowała się odreagowaniem na giełdach oraz plotkami na temat reformy podatkowej w USA. Lepsze dane z rynku nieruchomości w Kanadzie doprowadziły do umocnienia lokalnej waluty. Jastrzebi wydźwięk po decyzji ws. stóp procentowych doprowadził do umocnienia NZD. Komunikat ujawnił podniesienie prognoz makroekonomicznych oraz przesunięcie projekcji pierwszej podwyżki stóp z trzeciego na drugi kwartał 2019 roku, a także iż obecnie waluta jest blisko swojej realnej wartości.

Czwartkowym wątkiem dnia również była reforma w USA. Można było zaobserwować reakcje na indeksach, które pogłębili spadki.

Najważniejsze wydarzenia piątkowej sesji to dane na temat handlu zagranicznego oraz produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Lepszy odczyt doprowadził do wzmożonej aktywności popytu na GBP.

Jeżeli nie chcesz zostać w tyle w kolejnym tygodniu, weź udział w webinarze Noble Markets wprowadzającym do następnych sesji. Bezpłatne szkolenie już 13 listopada!
BIORĘ UDZIAŁ

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 06.11-10.11:

Waluty

Instrument Zmiana %
GBPUSD  0,95
USDCAD -0,68
USDJPY -0,67

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – GBPUSD, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

 

Otwarcie tygodnia handlowego na parze walutowej GBPUSD charakteryzowało się luką bessy, która została dosyć szybko domknięta. Poniedziałkowa sesja charakteryzowała się wzmożonym popytem i cena znalazła się powyżej wsparcia 1,3100. Następne dni przyniosły test wcześniej wymienionego obszaru i wyraźne odrzucenie wcześniej wspomnianych poziomów. Aktualnie notowania zmierzają w kierunku oporu 1,3300. Przełamanie może skutkować dalszymi wzrostami. Spadek poniżej wsparcie zwiększy szanse do dalszej przeceny.

Indeksy

Instrument Zmiana %
DE.30 -2,21
FR.40 -2,17
HK.45 1,81

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – DE.30, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

 

Na wykresie D1 niemieckiego indeksu DAX można zaobserwować wzmożoną aktywność podaży. Zauważalny jest wzrost wolumenu podczas spadków. Cena przez bardzo długi czas nie realizowała żadnej większej korekty. Notowania ustaliły nowy historyczny szczyt przy psychologicznym poziomie 13500 pkt i wlaśnie tam powstała formacja outside bar, która doprowadziła do większej przeceny wraz z domknięciem luk hossy. Silne wsparcie znajduje się przy psychologicznym poziomie 13000 pkt. Obszar ten pokrywa się z 38,2% zniesienia FIBO.

Surowce

Instrument Zmiana %
COCOA  6,03
OIL.BRENT 3,27
SILVER 1,33

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – COCOA, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

 

Notowania kakao otworzyły się w okolicach wsparcia, wraz z luką hossy, która nie została domknięta. Następnie można było zaobserwować coraz większą i narastającą presję popytową na kakao. Wzrostom również sprzyjała sytuacja fundamentalna, która dodatkowo je napędzała. Aktualnie cena przełamała opór przy okrągłym poziomie 2150 USD i zmierza w kierunku oporu 2200 USD. Prospadkowa reakcja w tym miejscu prawdopodobnie doprowadzi do przeceny. Przełamanie może otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

  • USD – Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen), Inflacja CPI (r/r), Dane z rynku nieruchomości.
  • GBP – Inflacja CPI (r/r), Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney).
  • JPY – PKB n.s.a., wst. (r/r), Wystąpienie publiczne szefa BoJ (Haruhiko Kuroda).
  • AUD – Sytuacja na rynku pracy.
  • CAD – Inflacja CPI (r/r).

Kalendarz makro Noble Markets: https://www.noblemarkets.pl/handel/narzedzia/kalendarz-makro

Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinary zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów.

Wprowadzenie do nowego tygodnia razem z Noble Markets – weź udział w poniedziałkowym przeglądzie o 12:00! oraz sprawdź inne dostępne szkolenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here