Naga MarketsKończący się tydzień na rynkach finansowych charakteryzował się przyzwoitą zmiennością obfitując w wydarzenia makro. W poniedziałek najważniejszymi danymi dnia była publikacja na temat zamówień na sprzęt, maszyny i urządzenia z Japonii oraz dane na temat inflacji z Polskiej gospodarki. Od początku tygodnia można było zaobserwować poprawę nastrojów, co doprowadziło do spadku wartości jena mimo bardzo dobrych danych z Japońskiej gospodarki. Dane inflacyjne z Polski były zgodne z oczekiwaniami i nie doprowadziły do większych wahań na lokalnej walucie.

We wtorek  najważniejsza była publikacja Inflacji konsumenckiej z Wielkiej Brytanii. Dane były lepsze od oczekiwań i do doprowadziło do fali umocnienia GBP.

Środowa sesja była również skupiona na danych z Wielkiej Brytanii. Odczyt z rynku pracy również okazał się lepszy od oczekiwań. Można było zaobserwować, że środowa sesja była sesją wyczekiwania na czwartkową decyzje BoA ws. stóp procentowych.

W czwartek kluczowymi wydarzeniami były decyzje SNB, BoA ws. stóp procentowych oraz inflacja konsumencka z USA. Decyzje były zgodne z oczekiwaniami jednak komunikaty doprowadziły do sporej zmienności. SNB utrzymał gołębi ton wypowiedzi na temat siły szwajcarskiej waluty, co doprowadziło do osłabienia CHF. Natomiast jastrzębia retoryka BoA doprowadziła do dynamicznej aprecjacji GBP. Nieco lepsze dane inflacyjne doprowadziły do chwilowego umocnienia USD.

Najważniejsze wydarzenia piątkowej sesji to dane na temat wyników sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej z USA. Jeżeli nie chcesz zostać w tyle w kolejnym tygodniu, weź udział w webinarze Noble Markets wprowadzającym do następnych sesji. Bezpłatne szkolenie już 28 sierpnia!

BIORĘ UDZIAŁ

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 11-15 września:

Waluty

Instrument Zmiana %
GBPJPY 5,14
GBPCHF 4,18
GBPAUD 3,36

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – GBPJPY, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie dziennym można zaobserwować, że otwarcie sesji poniedziałkowej znajdowało się w okolicach psychologicznego poziomu wsparcia 142,50. Test wcześniej wspomnianych okolic doprowadził do wzmożonej reakcji strony popytowej. Czwartkowa sesja ustaliła nowe szczyty na wykresie i spowodowała silne przyspieszenie impulsu. Aktualnie notowania przetestowały okrągły poziom oporu 151,50. Wsparcie znajduje się w okolicach ostatniego szczytu przy poziomie 147,50.

Indeksy

Instrument Zmiana %
JP.225 3,29
UK.100 -2,26
BR.69 2,16

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – UK.100, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Indeks UK.100 rozpoczął negatywnie tydzień handlowy. Na początku tygodnia notowania znajdowały się w okolicach oporu, przy okrągłym poziomie 7450 pkt. Następnie seria dobrych danych z brytyjskiej gospodarki doprowadziła do wzmożonej aktywności strony podażowej. Przyspieszeniem impulsu był komunikat ze strony BoA na temat rozważania zmniejszenia programu skupu aktywów. Dzisiejsza luka cenowa została spowodowana przez rolowanie, natomiast warto zwrócić uwagę na to że przecena jest dosyć dynamiczna i notowania znajdują się poniżej psychologicznego obszaru wsparcia 7250 pkt. Ostatnie wiadomości związane z eksplozją w Wielkiej Brytanii również nie wspierają wycenę indeksu.

Surowce

Instrument Zmiana %
OIL.WTI  4,89
COPPER -2,79
GOLD -1,67

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – OIL.WTI, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie amerykańskiej ropy WTI od początku tygodnia można było zaobserwować wzmożony popyt. Wzrosty zaczęły się od testu psychologicznego poziomu wsparcia 47,00 USD. Aktualnie cena ustaliła nowy wyższy szczyt powyżej okrągłego poziomu 50,00 USD. Poziom ten obecnie pełnie funkcję oporu, jednak stałe przełamanie prawdopodobnie spowoduje wzmożoną reakcje kupujących. Następny opór to okolice psychologicznego poziomu 51,00 USD.

 

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

USD – Dane z rynku nieruchomości, decyzja FOMC ws. stóp procentowych, Indeks PMI dla przemysłu, usług, wst.

EUR – Inflacja konsumencka.

GBP – Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney), wyniki sprzedaży detalicznej.

AUD – Protokół z posiedzenia RBA.

CAD – Zmiana zapasów ropy, Inflacja konsumencka.

Kalendarz makro Noble Markets: https://www.noblemarkets.pl/handel/narzedzia/kalendarz-makro

Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinary zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów.

Wprowadzenie do nowego tygodnia razem z Noble Markets – weź udział w przeglądzie już 19 września o 12:00! oraz sprawdź inne dostępne szkolenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here