Naga MarketsKończący się tydzień handlowy był obfity w wydarzenia macro. W poniedziałek nie było żadnych istotnych danych i na rynku nie wiele się działo.

Wtorek na rynku walutowym charakteryzował się wystąpieniami Jerome Powell’a, M. Carney’a oraz  S. Poloz’a. Można było zaobserwować umocnienie USD, GBP oraz osłabienie CAD’a.

Środowa sesja charakteryzowała się pozytywnymi nastrojami. Czynnikiem wspierającym apetyt na bardziej ryzykowne aktywa były informacje, że komisja budżetowa USA zatwierdziła we wtorek senacki projekt ustawy o reformie podatków, a także doniesienia odnośnie porozumienia w kwestii kwoty, która Wielka Brytania będzie musiała zapłacić Unii Europejskiej po jej opuszczeniu, co w szczególności zaowocowało silnym wzrostem wartości funta.

Głównymi wątkami czwartku były dane inflacyjne z Strefy Euro oraz protokół z posiedzenia ECB. Dane z Strefy Euro były gorsze od oczekiwań i tym samym chwilowo osłabiły lokalną walutę. Pod koniec sesji jednak utrzymały się pozytywne nastroje i euro zyskało na wartości.

Najważniejsze wydarzenia piątkowej sesji to istotne publikacje z Kanady. Dane na temat tempa wzrostu gospodarczego, zmiany zatrudnienia  oraz stopy bezrobocia.

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 27.11-01.12:

Waluty

Instrument Zmiana %
GBPJPY 3,04
GBPCHF 1,76
USDJPY 1,03

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – GBPJPY, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie dziennym GBPJPY można zaobserwować silną presje popytową. Otwarcie tygodnia charakteryzowało się luką bessy, oraz testem od góry psychologicznego poziomu 147,50. Następnie powstała mocna zwyżka. Aktualnie cena znajduje się w okolicach oporu przy okrągłym poziomie 151,50. Dalsza prowzrostowa reakcja może doprowadzić do większej zwyżki. Przełamanie może doprowadzić do przeceny.

Indeksy

Instrument Zmiana %
HK.45  -2,65
BR.69 -2,61
US.500  1,74

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA- HK.45, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie D1 indeksu HK.45 można zaobserwować wzmożoną aktywność podaży. Otwarcie tygodnia charakteryzowało się luką bessy i wybiciem dołem z formacji Inside Bar. Silna presja podażowa doprowadziła do spadków w okolice psychologicznego poziomu 29000 pkt. Przełamanie prawdopodobnie doprowadzi do dalszej przeceny. Prowzrostowa reakcja zwiększy szanse do aprecjacji indeksu.

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

  • USD – Indeks ISM dla usług, Raport ADP, Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.
  • EUR – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi), PKB s.a., fin. (r/r).
  • GBP – Indeks PMI dla usług, Produkcja przemysłowa (r/r).
  • JPY – Wystąpienie publiczne szefa BoJ (Haruhiko Kuroda), PKB (annualizowany), fin.
  • AUD – Decyzja RBA ws. stóp procentowych, PKB s.a. (r/r).
  • CAD – Decyzja BoC ws. stóp procentowych, Indeks Ivey PMI s.a.

Kalendarz makro Noble Markets: https://www.noblemarkets.pl/handel/narzedzia/kalendarz-makro

Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinary zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów.

Wprowadzenie do nowego tygodnia razem z Noble Markets – weź udział w poniedziałkowym przeglądzie o 12:00! oraz sprawdź inne dostępne szkolenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here