Naga MarketsKończący się tydzień handlowy nie był obfity w wydarzenia macro. W poniedziałek nie było żadnych istotnych danych i na rynku nie wiele się działo.

Wtorek na rynku walutowym charakteryzował się odczytem z rynku pracy w Strefie Euro. Odczyt był zgodny z oczekiwaniami i nie doprowadził do większej zmienności.

Środowa sesja charakteryzowała się danymi na temat produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Mimo lepszego odczytu można było zaobserwować kontynuacje korekty na funcie brytyjskim.

Głównym wątkiem czwartku był protokół z posiedzenia ECB. W trakcie sesji mocno zyskała europejska waluta, gdyż ECB zakomunikował o możliwości wcześniejszego zacieśniania polityki monetarnej.

W piątek najważniejszymi wydarzeniami były dane inflacyjne oraz na temat sprzedaży detalicznej.

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 08.01-12.01:

Waluty

Instrument Zmiana %
CADJPY -2,31
USDJPY -1,30
NZDUSD 0,82

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – CADJPY, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie dziennym CADJPY można zaobserwować silną presje podażową. Otwarcie tygodnia znajdowało się przy psychologicznym poziomie 91,50. Następnie powstała zwyżka i po tym silna reakcja sprzedających. Aktualnie cena znajduje się w okolicach wsparcia przy okrągłym poziomie 89,50. Prowzrostowa reakcja może doprowadzić do zwyżki. Przełamanie może doprowadzić do dalszej przeceny.

Indeksy

Instrument Zmiana %
IT.40 3,01
HK.45 1,95
AU.200 1,53

Dane z piątku godz. 15:00

WYKRES TYGODNIA – IT.40, interwał D1. Zródło: Noble Markets MT4

Na wykresie D1 indeksu IT.40 można zaobserwować wzmożoną aktywność popytu. Otwarcie tygodnia charakteryzowało się luką hossy. Po domknięciu luki pojawił się wzmożony popyt. Silna presja kupujących doprowadziła do zwyżki i przełamania oporu 23000 pkt. Aktualnie notowania zmierzają ku oporowi 23500 pkt. Przełamanie prawdopodobnie doprowadzi do dalszej zwyżki.

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

  • USD – dane z rynku nieruchomości.
  • EUR – inflacja konsumencka.
  • GBP – inflacja konsumencka, sprzedaż detaliczna.
  • JPY – zamówienia na sprzęt, maszyny i urządzenia.
  • AUD – Sytuacja na rynku pracy.
  • CAD – Decyzja BoC ws. stóp procentowych.

Kalendarz makro Noble Markets: https://www.noblemarkets.pl/handel/narzedzia/kalendarz-makro

Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinary zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów.

Wprowadzenie do nowego tygodnia razem z Noble Markets – weź udział w poniedziałkowym przeglądzie o 12:00! oraz sprawdź inne dostępne szkolenia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here