Naga Marketsspadające ceny ropy naftowejRopa naftowa zmierza w kierunku najdłuższej tygodniowej straty od listopada 2018 roku w obawie, że epidemia koronawirusa w Chinach może zmniejszyć popyt przy dużej globalnej podaży, mimo, że zapasy ropy w USA w styczniu niespodziewanie spadły. Ropa WTI najprawdopodobniej zakończy tydzień pięcioprocentową przeceną, nieco powyżej poziomu 55 USD/brk.


Zobacz również: Ceny paliw w górę w 2020 r., prognozuje Bank of America

Ropa naftowa zmaga się z największą przeceną od maja 2019 roku

Wiele wskazuje na to, iż kurs ropy naftowej zakończy tydzień dużą świecą spadkową, gdy chińscy urzędnicy rozszerzają zakaz podróżowania poza centrum epidemii. S&P Global Ratings ostrzegł, że wirus może uderzyć w chińską konsumpcje po tym jak pojawiła się prognoza Goldman Sachs Group Inc. na początku tygodnia, że ​​popyt na ropę może spaść. Nastrój na rynku czarnego złota jest mieszany, a Chiny oczekują święta Nowego Roku Księżycowego.

Szybko rozprzestrzeniający się wirus jest najnowszym wyzwaniem dla rynku czarnego złota, który został w tym roku perturbowany przez geopolityczne zawirowania na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej, a także umowę handlową fazy pierwszej między Pekinem, a Waszyngtonem. Podczas gdy Międzynarodowa Agencja Energii twierdzi, że świat jest „zalany ropą”, w tym tygodniu odnotowano niespodziewany spadek zapasów ropy w USA o 405 000 baryłek.

Koronawirus wyraźnie usunął z rynku wiele bardziej fundamentalnych problemów i wpływa na nastroje. Problemy, które mogą negatywnie wpłynąć na popyt na rynku ropy wydają się mieć większą wagę – powiedział Daniel Hynes, starszy strateg ds. towarów w ANZ Banking Group Ltd. w Sydney.

Chiny rozszerzyły ograniczenia dotyczące podróży i zgromadzeń publicznych w kilku gminach wokół Wuhan, miasta, w którym wykryto wirusa. Odnotowywane są kolejne przypadki zgonów z powodu choroby podobnej do SARS, nawet gdy Światowa Organizacja Zdrowia przestała nazywać tę infekcję globalnym zagrożeniem.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

Kurs ropy WTI pod wpływem koronawirusa

Gdyby wydatki na takie rzeczy, jak transport i rozrywka spadły o 10%, ogólny wzrost PKB Chin spadłby o około 1,2 punktu procentowego, zgodnie z szacunkami Goldman Sachs. Bank dodał, że wirus może zmniejszyć globalny popyt o 260 000 baryłek dziennie w tym roku, szczególnie na paliwo lotnicze, jeśli epidemia rozprzestrzeni się w podobny sposób do wirusa SARS w 2003 r.

Kurs ropy WTI spada trzeci tydzień z rzędu i jest to najdłuższa, negatywna passa od listopada 2018 roku. Z kolei pod względem wielkości spadków, ostatni raz taką skalę odnotowano w maju ubiegłego roku. Notowania oscylują powyżej 55 USD/brk. w piątek, a dalsza przecena powinna doprowadzić cenę do poziomu wsparcia 52 USD. Jego przebicie otworzyłoby drogę do poziomu 42,40 USD, gdzie cena po raz ostatni była pod koniec 2018 roku.

Zobacz również: Libia: Zerowe wydobycie ropy naftowej przez wewnętrzny konflikt

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRipple: sprzedaż tokenów XRP spadła o 80 proc.
Następny artykułWielton sprzedał w Wielkiej Brytanii ponad 3 tys. naczep osiągając 8% udziału w rynku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here