Naga MarketsLogo giełdy w Londynie, LSEJedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie – London Stock Exchange (LSE) zaczęła notować kurs największych spółek z ponad 1,5-godzinnym opóźnieniem. Zgodnie z wydanym oświadczeniem, powodem awarii był “techniczny błąd oprogramowania”.

Największe brytyjskie indeksy giełdowe nie radziły sobie zbyt dobrze w ostatnich dniach. Na domiar złego, handel podczas ostatniej sesji tygodnia zamiast o godzinie 8:00 czasu rozpoczął się dopiero 9:40. Handlujący na spółkach z FTSE 100 oraz FTSE 250 z przyczyn technicznych nie mogli dokonywać transakcji przez 1 godzinę i 40 minut. Handel na pozostałych instrumentach odbywał się normalnie.

Najdłuższy przestój od 8 lat

Ostatnia awaria na LSE miała miejsce roku temu, kiedy notowania wystartowały z około godzinnym opóźnieniem. Jednakże tak długiego przestoju jak dziś nie było od 8 lat.

Londyńska giełd nie podała szczegółów dotyczących usterki. Takie przypadki się jednak zdarzają, choć są frustrujące, to nie sposób całkowicie ich uniknąć.

Brak notowań największych spółek z City wpłynął także na instrumenty pochodne bazujące na tych kwotowaniach.

FTSE 100 powoli odrabia wczorajsze straty

Indeks 100 największych brytyjskich spółek ustanowił wczoraj dołek w okolicach poziomu 7020. Jak widać na wykresie 1-godzinnym indeksu kasowego FTSE 100, notowania dotarły dziś do strefy podaży pod 7144, która jak dotąd powstrzymuje kupujących przed dalszą ekspansją.

Skuteczne wybicie 7144 wiązałoby się z ustanowieniem wyższego szczytu w trendzie spadkowym i byłoby sygnałem ostrzegającym o potencjalnej, głębszej korekcie krótkoterminowej. W przypadku realizacji takiego scenariusza, notowania mogłyby zmierzać do kolejne strefy oporu w obrębie 7280.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

FTSE 100 - wykres 1-godzinny - 16 sierpnia 2019 r.
FTSE 100 – wykres 1-godzinny – 16 sierpnia 2019 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here