Naga MarketsNajciekawsze zbliżające się debiuty na GPW. Nie tylko Canal+ i Answear W ostatnich latach można było ponarzekać na brak ciekawych debiutów na warszawskim parkiecie. Powoli jednak to się zmienia i wraz ze wzrostem zainteresowania giełdą, na nasz rynek wybiera się coraz większa liczba podmiotów. Aż kilkanaście spółek chce zadebiutować jeszcze prze końcem roku, sporo więcej w przyszłym roku. W zestawieniu nie brakuje oczywiście producentów gier, których zachęcają sukcesy spółek już notowanych. Modę na giełdę możemy także zawdzięczać głośnemu debiutowi Allegro. Poniżej przegląd najciekawszych, zbliżających się debiutów.

  • Kończy się okres niewielkiej ilości debiutów na GPW
  • Sukcesy spółek gamingowych przyciągają kolejne studia na warszawski parkiet
  • Głośny debiut Allegro skłania do podjęcia decyzji o wejściu na giełdę

CANAL+

Spółki nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z większych graczy na rynku telewizyjnym, działa w Polsce o wielu lat. Firma ma już wszelkie pozwolenia i debiut jest tylko kwestią czasu. Dlaczego warto się zainteresować jej akcjami? Canal+ ma około 2,7 mln abonentów w Polsce, co zapewnia stały przychód. Po za tym, firma doskonale radzi sobie w konkurencyjnej branży od wielu lat. Wydaje się, że ten debiut można porównać do wejścia na giełdę spółki CDA. Jak widać na poniższym wykresie, po 2 sesjach można było zarobić ponad 114%. W szczytowym momencie kurs rósł o 510% na co trzeba było czekać niespełna rok.

Te artykuły również Cię zainteresują

cda
Historia notowań spółki CDA

Captor Therapeutics

Propozycja z branży biotechnologicznej, a ta rośnie w siłę na Polsce. Najlepszym przykładem niech będzie piątkowy sukces OncoArendi, która zyskała ponad 200% na jednej sesji po podpisaniu największego kontraktu historii polskiej biotechnologii. Tego typu spółki to jednak inwestycja na długi termin, choć warto posiadać choćby niewielki pakiet akcji.

oat
Wystrzał kursu OAT po podpisaniu rekordowej umowy w historii polskiej biotechnologii

Spółka bada innowacyjne leki tzw. czwartej generacji. Działa w bardzo obiecującym obszarze leków wywołujących celowaną degradację białek patogennych. Warto wspomnieć, że jednym z założycieli jest dr Filip Jeleń, który był także założycielem spółki Pure Biologics. Jej debiut nie był udany. Kurs w pierwszych dwóch sesjach spadł o niemal 50%, jednak po jakichś 2 latach spółka przyniosła gigantyczne zyski posiadaczom akcji.

pure biologics
Pure Biologics – słaby debiut ale warto było trzymać akcje

Answear

Także jeden z bardziej znanych debiutantów czyli platformą sprzedaży odzieży przez internet w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka wyraźnie zyskała dzięki pandemii i jest zdania, że w tym roku trwale zmieniły się przyzwyczajenia klientów. Handle w internecie powinien zatem kwitnąć. Firma oferuje ubrania od największych producentów na świecie.

Sunday Energy

Propozycja z modnej branży fotowoltaiki. Spółka zadebiutuje najpewniej w przyszłym roku. Firma jest importerem i przedstawicielem światowych producentów paneli słonecznych, rozwija także projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych.

Najwięcej debiutów dotyczy branży gier komputerowych, wśród najciekawszych znajdziemy:

People Can Fly

Firma działa w segmencie gier AAA, a więc ma niewielką konkurencję w naszym kraju (CD Projekt i Techland). Debiut ma odbyć się jeszcze w tym roku. Posiadacze akcji od razu będą mieli na co czekać, gdyż już w lutym 2021 roku ma zadebiutować duża gra „Outriders” (2 lutego). Firma tworzy grę we współpracy z międzynarodowym wydawcą Square Enix.

Huuuge Games

Bardzo ciekawa spółka zarejestrowana w USA. Mimo braku rozpoznawalności w Polsce jest kilka razy większa np. od Ten Square Games. Huuuge jest światowym producentem i wydawcą gier typu free-to-play. Zatrudnia ponad 600 pracowników. Mamy więc prawdziwego giganta. Choć nie jest znany jeszcze plan debiutu, z pewnością będzie to spore poruszenie w branży gamingowej.

Noobz From Poland

Kolejna spółka gamingowa, tym razem odznaczająca się silnym partnerem w postaci Digital Bros, które posiada 5% akcji spółki. Z kolei wydawcą debiutanckiej gry był światowy lider 505 Games. Chodzi oczywiście o kultowy już „Total Tank Simulator”, który okazał się wielkim hitem. Najbliższa przyszłość to rozwijanie tego tytułu, a więc kolejne dodatki lub nowe wersje.

Atomic Jelly

Studio zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na komputery stacjonarne. Aktualnie pracuje nad grą Truck Mechanic: Dangerous Paths oraz wspiera wydanie i ukończenie symulatora naprawy promów i stacji kosmicznych – Space Mechanic Simulator. Spółka należy do stajni PlayWay.

Play2Chill

Także spółka ze stajni PlayWay, działająca w silnie rosnącym segmencie gier typu indie premium. Głównym projektem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator, którego fabuła oparta została o słynny Car Mechanic Simulator. Gra ma zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Incuvo

Spółka specjalizuje się grach wirtualnej rzeczywistości. Trwają prace na portem kultowego już tytuły „Green Hell” od Creepy Jar na wersję VR. Premiera zaplanowana jest na III kwartał 2021 roku. To nie jedyny hit, który spółka portuje na VR. Kolejny to Blair Witch od Bloober Team. Po za własnymi produkcjami, akcjonariusze mogą czekać na debiuty gier, które już odniosły gigantyczny sukces.

DRAGO Entertainment

Firma, której korzenie sięgają 1998 roku. Na początku przyszłego roku na rynek trafi kilka jej gier: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator. Nieco później także: Airport Contraband, Detective Simulator oraz Paparazzi Simulator. Wszystkie te gry mają dość niski budżet ale łączy je obecność na liście życzeń w serwisie Steam. Możliwe więc, że wiele z nich dość szybko na siebie zarobi.

Road Studio

Spółka z grupy Movie Games, specjalizująca się w grach o tematyce drogi. Na debiut czekają dwie gry Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Szczególnie warty uwagi jest pierwszy tytuł, który ma zadebiutować w tym roku. Gra znajduje się na liście życzeń ponad 120 tysięcy graczy. Spółka może wejść na NewConnect pod koniec pierwszej połowy 2021 roku.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here