Naga Markets



Pierwszym rynkiem na ten tydzień jest japoński Nikkei (JAP225). Dzisiejsza sesja była bardzo udana dla większości parkietów azjatyckich, pomimo oficjalnego nałożenia kolejnych taryf celnych przez Donalda Trumpa na Chiny. Jak widać rynki nie lubią niepewności, a obecna transza taryf celnych została już wcześniej zdyskontowana przez rynki. Najważniejsze azjatyckie indeksy zakończyły sesję mocno powyżej punktu odniesienia, a japońskiemu benchmarkowi udało się w końcu pokonać poziom 23000 pkt., który w ostatnich miesiącach stanowił barierę nie do przejścia dla byków. Dodatkowo średnie 50, 100 i 200-sesyjne znajdują się bardzo blisko siebie, co sugeruje możliwe silniejsze ruchy w najbliższym czasie. Czy indeksowi uda się w najbliższym czasie zaatakować kilkudziesięcioletnie maksima?

Nikkei (JAP225) kieruje się w kierunku maksimów z przełomu 2017 i 2018 roku. Źródło: xStation5.

Ciekawie wygląda również sytuacja na rynku ropy naftowej. Sankcje na Iran i sezon huraganowy to główne tematy w ostatnich tygodnich. Warto również wspomnieć o eskalacji konfliktu na południu Iraku, który jest kolejnym ważnym producentem ropy. Z drugiej strony gotowość do szybkiego zwiększenia produkcji deklarują najwięksi dostawcy czarnego złota – Arabia Saudyjska i Rosja. Ostatnie tygodnie to kolejna fala wzrostów cen ropy naftowej na fali ostatnich niepewności. Baryłka ropy Brent ponownie przetestowała poziom 80$, gdzie znajdują się maksima obecnego trendu wzrostowego. Ten poziom był już testowany wielokrotnie w tym roku. Obecnie wciąż notowania znajdują się blisko tegorocznych maksimów, co sugeruje, że najbliższe dni będą bardzo ciekawe dla rynku ropy naftowej. W najbliższych kilkunastu godzinach poznamy cotygodniowe dane z USA: raport API (wtorek, godz. 22:40) i DOE (środa, godz. 16:30).

Ropa Brent (OIL) już trzykrotnie testowała poziom 80$ za baryłkę w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Źródło: xStation5.

Ostatnim rynkiem, na który warto zwrócić uwagę w tym tygodniu jest ponownie amerykański dolar. Tamten tydzień przyniósł mieszane dane z amerykańskiej gospodarki, co również znalazło odzwierciedlenie w kondycji najważniejszej waluty. Z jednej strony słabsze dane inflacyjne, z drugiej mocno poprawa nastrojów konsumentów. Zarówno indeks dolara (USDIDX) jak i najważniejsza para walutowa – EURUSD zbliżyła się do poziomów, które w przeszłości stanowiły ważny punkt zwrotny. W tym tygodniu inwestorzy powinni wyczekiwać na wstępne dane o PMI ze Strefy Euro i USA, które zostaną opublikowane na piątkowej sesji. Bez wątpienia mogą być one katalizatorem ruchów na parze EURUSD, która od czerwca przez większość czasu utrzymuje się w przedziale od 1,1500 do 1,1750.

Czy kolejne tygodnie przyniosą wybicie z trwającego od czerwca impasu? Źródło: xStation5.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here