Naga MarketsCzas na przegląd najciekawszych spółek, które mogą być grane na początku przyszłego tygodnia. Jest to głównie spojrzenie techniczne na spółki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem pod koniec zeszłego tygodnia, albo dzieją się na nich sytuacje inne niż zwykle np. rośnie wolumen:

SoftBlue [SBE]:

Spółka z NewConnect, która jeśli spojrzeć na to czym się zajmuje wydaje się być jedną z najciekawszych spółek na polskiej giełdzie w ogóle. Nowe technologie, drony, współpraca z uczelniami to wszystko powoduje, że to może być start-up z potencjałem na zwiększenie swojej kapitalizacji nawet kilkadziesiąt razy. To jednak tylko spekulacje, ale warto przyjrzeć się wykresowi. Od połowy marca panuje stabilny trend wzrostowy z niewielkimi korektami oraz dość dużym wolumenem. W obrocie jest zaledwie 4 miliony akcji, a obrót na sesję potrafi być w okolicach miliona. Ostatnio naruszony został opór w okolicach 1,30 – 1,40 i jeśli zostanie on przełamany to kolejne zapory do wzrostu kursu są na 2 i 3zł. Później tylko maksymalny kurs z debiutu 6zł. Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale nie takie rzeczy widziałem już na giełdzie:

sbe_d(1)

Tamex [TOS]:

Jeszcze jedna (ostatnia) spółka z NewConnect. Po dużym wystrzale z poprzedniego tygodnia nastąpiła korekta, która niemal domknęła lukę (zabrakło 2 groszy), ale 2 świecie z długimi dolnymi świecami świadczą o sporym popycie w tych rejonach. Ciekawą sprawą jest niski Free Float tej spółki – niecały milion akcji. W ciągu ostatnich wzrostów cały obrót wyniósł mniej więcej tyle, co świadczy o sporej wymianie akcjonariatu. Na razie bardzo powoli spółka rośnie i może być grana w przyszłym tygodniu:

tos_d(1)

VIGO System [VGO]:

Spółka urosła o ponad 21% w piątek bez żadnej nowej informacji. Warto zwrócić uwagę na budujący się trend wzrostowy i spore wolumeny. Szczególnie 15 kwietnia około 14 000 akcji zmieniło właściciela. Na pewno będziemy obserwować tą spółkę i w poniedziałek może być ona grana.

vgo_d

Indata [IDT]:

Po dużych wzrostach, które w 3 sesje zwiększyły wycenę spółki o 50%! nastąpiła korekta do 1zł przez kilka sesji cena konsolidowała żeby wystrzelić o prawie 10% wczoraj. To może być początek kolejnej fali wzrostowej, która powinna sięgnąć przynajmniej 1,40zł a może nawet 1,60zł.

idt_d(1)

Rank Progress [RNK]:

Prawdziwą gwiazdą ostatnich 2 miesięcy na GPW była spółka Rank Progress, która z okolic 75 groszy ruszyła błyskawicznie na 3zł. Po korekcie na 2zł znowu nastąpił wzrost o 50% jednak nie został on utrzymany. W piątek wzrósł wolumen i spółka zamknęła się na 3,11zł.  W poniedziałek może nastąpić atak na ostatnie maksimum i niezwykle silny opór w okolicach 3,50zł. Pokonanie go może oznaczać kolejną falę dynamicznych wzrostów.

rnk_d

Próchnik [PRC]:

Bardzo ładnie zachowuje się Próchnik. Po ogłoszeniu wyników sprzedaży internetowej za kwiecień spółka ruszyła na dużym wolumenie. Jednak luka wzrostowa nie pozwoliła ruszyć od razu. Wczoraj nastąpiło jej domknięcie i teraz przestrzeń do oporu na 1,68zł jest otwarta.

prc_d

Biomed Lublin [BML]:

Spółka w czwartek zdołała przebić ważny opór w okolicach 1,50, który w piątek okazał się być wsparciem. Wydaje się, że dość prawdopodobne są wzrosty do kolejnego oporu na 2zł. Patrząc jeszcze na wolumen z dwóch ostatnich sesji widać, że przy wzroście gwałtownie rośnie, a przy korekcie zmalał. To może być gwiazda przyszłego tygodnia.

bml_d(2)

Orco Property Group [OPG]:

Na koniec dla kontrastu mocno spadająca spółka, czyli Orco. Po wystrzale i dość szybkim wzroście o 100% nastąpiła spora korekta do okolic wsparcia. Jeśli budujący się w bólach trend wzrostowy ma zostać zachowany poziom ten powinien zostać wybroniony i powinno pojawić się odbicie, które może być dość gwałtowne. Patrząc na wolumen widać, że w przypadku wzrostów był nawet 10x większy niż przy spadkach.

opg_dConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here