Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs pokonał linię trendu spadkowego i dotarł w okolice poziomu 0.7290, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli zatem trwające od wczoraj spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolice mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

AUDCAD

Za potencjalnym osłabieniem dolara australijskiego w najbliższym czasie przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDCAD, gdzie w skutek trwających od kilku dni, dynamicznych wzrostów, kurs dotarł w okolice dość istotnej strefy oporu. Tam też już wczoraj pojawiła się pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie ostatecznie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej AUDCAD
AUDCAD Daily

CADJPY

Pro-spadkowo wyglądają także notowania pary CADJPY, gdzie w skutek trwających od dwóch tygodni wzrostów, rynek dotarł w okolice lokalnego oporu. Tu też pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 85.30.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej CADJPY
CADJPY Daily

GBPJPY

Za potencjalnym umocnieniem jena japońskiego przemawiać mogą również notowania pary GBPJPY, gdzie zgodnie z moją wczorajszą projekcją, pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie technicznego oporu. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z obecnego impulsu wzrostowego.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej GBPJPY
GBPJPY Daily

NZDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDCHF zauważymy, że w skutek trwających od połowy września br. wzrostów, kurs dotarł w okolice dość istotnej strefy oporu. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej NZDCHF
NZDCHF Daily

NZDJPY

Za potencjalnym osłabieniem dolara nowozelandzkiego i jednoczesnym umocnieniem jena japońskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDJPY, gdzie także kurs znalazł się w okolicy dość istotnego oporu. Tam też już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Najciekawsze setupy dnia – 9.11.2018 - notowania pary walutowej NZDJPY
NZDJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSA: Świetny odczyt wskaźników inflacji producenckiej
Następny artykułRopa WTI kontynuuje spadki – kurs zmierza do szacowanego celu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here