Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs pokonał linię trendu spadkowego i dotarł w okolice poziomu 0.7290. Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), niewykluczone, że takowa się pojawi. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice mierzenia 50% korekty Fibonacciego z obecnego impulsu wzrostowego.

Jeżeli jednak obecnie testowany opór zostanie trwale pokonany, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 0.7450.

Najciekawsze setupy dnia – 8.11.2018 - notowania pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

EURUSD

W okolicy lokalnego oporu znajdują się także notowania pary walutowej EURUSD. W tym przypadku już wczoraj pojawiła się tu jednak dość spora reakcja podażowa. Jeżeli zatem rynek ostatecznie odrzuci tą strefę, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania pomarańczowej strefy wsparcia.

Gdyby jednak kurs osunął się jeszcze niżej, wówczas potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.0860.

Najciekawsze setupy dnia – 8.11.2018 - notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD

Pro-dolarowo zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Tam też już wczoraj pojawiła się (póki co niewielka) pierwsza reakcja podażowa. Gdyby opór ten został odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Najciekawsze setupy dnia – 8.11.2018 - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

GBPJPY

Za potencjalnym osłabieniem funta szterlinga przemawiać mogą również notowania pary GBPJPY, której kurs także znajduje się obecnie w okolicy istotnego oporu. Jeżeli zatem strefa ta zostałaby odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z obecnego impulsu wzrostowego.

Najciekawsze setupy dnia – 8.11.2018 - notowania pary walutowej GBPJPY
GBPJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułImpas w Waszyngtonie nie wpłynie na realia zbliżającej się recesji
Następny artykułLiczba jobless claims nieznacznie w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here