Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że na skutek trwających od kilku tygodni, spokojnych wzrostów doszło do re-testu pokonanej wcześniej linii trendu wzrostowego, gdzie już w dniu wczorajszym pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Dziś spadki są kontynuowane a na interwale tygodniowym zaczyna tworzyć się pro-spadkowa świeca pin-bar, sygnalizująca potencjalne odrzucenie odrzucenie w/w oporu. Biorąc pod uwagę, że dziś ostatnia sesja tygodnia, jeżeli tylko dzień zakończy się na obecnym (bądź podobnym) poziomie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet powroty do spadków.

AUDUSD Weekly

EURUSD

Coraz bardziej interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie zgodnie z moją wczorajszą projekcją, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z linią trendu wzrostowego.

EURUSD H1

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 1.2070 i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego.

EURUSD Daily

AUDCHF

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDCHF, gdzie zgodnie z moją wtorkową projekcją, na skutek ostatnich, bardzo dynamicznych spadków kurs ponownie osunął się w okolice dolnego ograniczenia trwającej od połowy kwietnia konsolidacji.

Biorąc pod uwagę dynamikę ostatniego impulsu coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie obecnie testowanej strefy. Nie wykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek wykona korektę wzrostową w okolice lokalnego (zielonego) poziomu oporu.

AUDCHF H4

EURNZD

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURNZD, gdzie na skutek trwających od wtorku wzrostów kurs juz wczoraj dotarł w okolice dolnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. W dniu dzisiejszym pojawiła się tam silna reakcja podażowa, która mogłaby sygnalizować potencjalne odrzucenie tego oporu.

Z technicznego punktu widzenia, mogłoby to otworzyć drogę do ponownych spadków. Jak wspominałem już wczoraj, jeżeli jednak strefa ta zostanie jednak pokonana, spodziewać moglibyśmy się, że potencjalne wzrosty dotrą nawet w okolice poziomu 1.6945 i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

EURNZD Daily

GBPJPY

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPJPY, gdzie w ostatnim czasie również doszło do re-testu pokonanej wcześniej linii trendu wzrostowego. Tam też w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja podażowa, na skutek której dziś spadki są kontynuowane. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic poziomu 144.00, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

GBPJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIchimoku Battle – bezpłatny webinar już w sobotę, 9 czerwca!
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 8 czerwca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here