Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUDNZD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDNZD zauważymy, że na skutek trwających od tygodnia wzrostów kurs wybił dziś górą z trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji w okolice kolejnego, technicznego poziomu oporu.

AUDNZD H4

Na interwale dziennym zauważymy, że dwa najbliższe opory znajdują się kolejno w okolicy poziomów 1.1070 i dalej 1.1110. Jeżeli wzrosty dotrą w okolice którejkolwiek z tych stref, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia reakcji podażowej, w skutek której mogłoby dojść do powstania przynajmniej korekty spadkowej i re-testu pokonanego dziś oporu (teraz wsparcia).

AUDNZD Daily

CHFJPY

Niezwykle interesująco zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej CHFJPY, gdzie od wczoraj kurs oscyluje w okolicy linii trendu wzrostowego. Biorąc pod uwagę, że dotychczas w okolicy tego wsparcia za każdym razem pojawiała się reakcja popytowa, i tym razem spodziewać moglibyśmy się jego odrzucenia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów przynajmniej w okolice poziomu 112.05.

Biorąc jednak pod uwagę, że każde wsparcie prędzej czy później zostanie pokonane, jeżeli kurs w najbliższym czasie osunie się poniżej, należałoby spodziewać się nawet ponownego przetestowania poziomu 111.30.

CHFJPY H4

GBPCAD

W okolicy dość istotnego wparcia znajdują się także notowania pary walutowej GBPCAD, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 1.7090.

GBPCAD Daily

GBPJPY

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary GBPJPY. W tym przypadku nie pojawiła się jednak tak znaczna reakcja popytowa, dlatego też w dalszym ciągu należy rozważać dwa scenariusze:

  • ewentualne odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów,
  • jeżeli obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, wówczas potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 139.50.
GBPJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNasdaq na istotnych poziomach tygodniowych
Następny artykułPGE podaje wyniki za I półrocze 2018 r. Zysk netto 1,28 mld zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here