Naga Markets


Przegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że niemal od początku tygodnia kurs oscyluje w okolicy technicznego wsparcia, gdzie w dniu dzisiejszym znów pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta została by po raz kolejny odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice linii tendencji spadkowej.

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

USDCHF

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawiać może również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, której kurs wybił dziś dołem z trwającej od niespełna dwóch tygodni konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.9560.

Notowania pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

GOLD

Scenariusz ten wspierają także notowania złota, którego kurs znalazł się dziś najwyżej od połowy lipca br. Tym samym rynek pokonał niezwykle istotny opór w okolicy 1240 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Wszystko zależy teraz jednak od tego, czy w najbliższym czasie nie pojawi się tu jednak silna reakcja podażowa mogącą zanegować dzisiejszą aprecjację. Jeżeli jednak kurs utrzyma się na obecnym bądź wyższym poziomie, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 1267 USD.

Notowania złota
GOLD Daily

USDPLN

Jakby tego było mało, kolejnym rynkiem wspierającym możliwą deprecjację dolara amerykańskiego jest para walutowa USDPLN, której kurs już od kilku tygodni oscyluje w okolicy niezwykle istotnego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownej wyprzedaży USD nawet w okolice poziomu 3.63.

Notowania pary walutowej USDPLN
USDPLN Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena Bitcoina (BTC) pogłębia tegoroczne dołki, spada poniżej 3650 USD
Następny artykułO wykresach ani słowa: NZD/USD, AUD/JPY, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here