Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek trwających od tygodnia spadków kurs ponownie osunął się w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji. Jeżeli w okolicy tego wsparcia znów pojawi się reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1.1340.

EURUSD Daily

AUDNZD

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDNZD, gdzie na skutek trwających od ubiegłego wtorku wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia konsolidacji. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę ponownych spadków. Biorąc jednak pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, należałoby uwzględnić również możliwość pokonania obecnie testowanej strefy i kontynuację wzrostów. Póki co nie pojawiła się tu właściwa reakcja, która mogłaby przemawiać za realizacja któregokolwiek z tych scenariuszy. Niemniej jednak kurs znajduje się w interesującym miejscu i warto obserwować co się tu będzie działo.

AUDNZD H4

EURAUD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że na skutek piątkowych spadków rynek wybił dołem z ówczesnej konsolidacji i dotarł aż w okolice kolejnego, technicznego wsparcia. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet w okolice poziomu 1.5280.

Jedna z ciekawszych okazji na dołączenie do tego trendu mogłaby pojawić się w przypadku powstania niewielkiej korekty wzrostowej i re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), które obecnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. By tak się jednak mogło stać rynek musiałby odrzucić obecnie testowane wsparcie. Jeżeli zostanie ono pokonane, spadków spodziewać moglibyśmy się natychmiast.

EURAUD Daily

GBPCAD

W okolicy dość istotnego wparcia znajdują się także notowania pary walutowej GBPCAD. Podobnie jak w przypadku EURAUD rynek nie przetestował tu jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby przemawiać za potencjalnym odrzuceniem obecnie testowanej strefy i pojawieniem się przynajmniej korekty wzrostowej. Jeżeli jednak tak się nie stanie i poziom ten zostanie pokonany, wówczas potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane w okolice poziomu 1.6620 bądź nawet 1.6340.

GBPCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt szterling nie był tak tani przez 11 miesięcy. GBP poniżej 1,30
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, USD/JPY, CHF/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here