Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej EURJPY zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów kurs wybił górą z trwającego od drugiej połowy września br. kanału spadkowego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji. Jeżeli zatem obecne spadki okażą się jedynie korektą, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet kolejnego impulsu wzrostowego. Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) stanowi linię szyi formacji odwróconej głowy z ramionami.

Najciekawsze setupy dnia – 5.11.2018 - notowania pary walutowej EURJPY
EURJPY H4

EURNZD

Potencjał do wzrostów dostrzec można także notowania pary walutowej EURNZD, gdzie kurs od piątku oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Zanegowanie tego scenariusza i trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.6550.

Najciekawsze setupy dnia – 5.11.2018 - notowania pary walutowej EURNZD
EURNZD Daily

NZDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDCAD zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs wybił już linię szyi formacji oRGR, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać jeszcze testowaną obecnie (pomarańczową) strefę oporu.

Biorąc pod uwagę, że na rynku istnieje coś takiego jak zasada zmiany biegunów, mówiąca o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie), niewykluczone, że nim do tego dojdzie, pojawi się jakaś korekta spadkowa, w skutek której mogłoby dojść do re-testu pokonanej już wczoraj linii szyi.

Za scenariuszem tym przemawiać może także fakt, iż obecnie testowany opór zbiega się z linia trendu spadkowego.

Najciekawsze setupy dnia – 5.11.2018 - notowania pary walutowej NZDCAD
NZDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRośnie usługowy PMI w Stanach Zjednoczonych, osłabia się dolar amerykański
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 05.11.2018 GBP/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here