Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w skutek trwających od początku tygodnia wzrostów kurs ponownie dotarł w okolice 1240 USD. Biorąc pod uwagę, że opór ten pozostaje niepokonany od połowy lipca br., niewykluczone, że i tym razem zostanie odrzucony. Póki co, w jego okolicy nie pojawiła się jednak żadna reakcja podażowa mogąca sygnalizować taki scenariusz.

Jeżeli zatem tym razem poziom ten zostanie ostatecznie pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji złota nawet w okolice poziomu 1266 USD.

Notowania złota
GOLD Daily

EURCHF

Coraz bardziej pro-spadkowo zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary EUR/CHF, której kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że od trzech dni pojawia się tu reakcja podażowa, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że strefa ta zostanie w końcu odrzucona. Jeżeli tak się stanie, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice poziomu 1.1190.

Notowania pary walutowej EURCHF
EURCHF Daily

GBPJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/JPY zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, kurs osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej wyprzedaży funta szterlinga. Realnym zasięgiem dla potencjalnych spadków okazują się w tym przypadku okolice poziomu 142.83 bądź nawet 140.36.

Notowania pary walutowej GBPJPY
GBPJPY Daily

NZDCAD

Niezwykle interesująco wyglądają również notowania pary NZD/CAD, której kurs znalazł się w okolicy dość istotnego oporu. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja podażowa mogąca sygnalizować jego potencjalne odrzucenie. Niemniej jednak, gdyby takowa się pojawiła, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.88.

Notowania pary walutowej NZDCAD
NZDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – Mark Carney ostrzega przed hard Brexitem
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 04.12.2018 CAD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here