Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


CADCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej CADCHF zauważymy, iż w skutek weekendowej luki spadkowej doszło do pokonania dość istotnej, pomarańczowej strefy wsparcia. Co ciekawe, pomimo pojawienia się tam reakcji popytowej, wybicie to nie zostało wczoraj zanegowane. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7246.

Mimo to, warto wziąć pod uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od dołu pokonanego wcześniej wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 0.7515, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty wzrostowej.

CADCHF Daily

CHFJPY

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary CHFJPY, gdzie pomimo, iż kurs nie dotarł w okolice żadnego, istotnego oporu, to już w ubiegłym tygodniu pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Jeżeli trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatnich spadków, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

CHFJPY Daily

EURAUD

Pro-spadkowo wyglądają także notowania pary walutowej EURAUD, gdzie w skutek trwających od dwóch tygodni wzrostów kurs dotarł aż w okolice poziomu 1.6145. Tam też w dniu wczorajszym pojawiła się już dość silna reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.5890.

EURAUD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAustralijska giełda wdroży blockchain dopiero w 2021 roku
Następny artykułWraz ze spadkiem WIG spada sierpniowa aktywność inwestorów na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here