Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCAD zauważymy, że na skutek trwających od pewnego czasu spadków kurs dotarł w tym tygodniu w okolice poziomu 0.9580, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się (póki co niewielka) reakcja popytowa.

AUDCAD Daily

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jest to niezwykle istotne wsparcie, które mimo licznych testów, od czerwca 2016 roku pozostaje niepokonane. Warto jednak zwrócić uwagę, że do tej pory za każdym razem w okolicy tego poziomu pojawiała się reakcja popytowa, w skutek której na interwale tygodniowym powstawała świeca szpulka bądź pin-bar. W chwili obecnej niewiele jednak wskazuje, by tym razem miałaby pojawić się podobna formacja. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.9350.

AUDCAD Weekly

EURAUD

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURAUD, gdzie na skutek dzisiejszych spadków kurs wybił dołem z trwającej od 25 czerwca br. konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic poziomu 1.5625.

Jeżeli jednak i to wsparcie zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 1.5285.

EURAUD Daily

GBPAUD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary GBPAUD, gdzie interpretując trwające od wczoraj spadki moglibyśmy uznać, że rynek odrzucił lokalny poziom oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 1.7350.

GBPAUD Daily

GBPNZD

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary GBPNZD. W tym przypadku kurs w dalszym ciągu re-testuje jednak ostatnio pokonane wsparcie. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.8900 bądź nawet 1.8620.

GBPNZD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzygotuj się na przyszły tydzień – decyzja monetarna RBA i RBNZ
Następny artykułISM PMI najniżej od sierpnia 2017 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here