Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


USD/CAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, iż w skutek trwających niemal od początku października br., niezbyt dynamicznych wzrostów rynek wybił górą z kanału spadkowego i dotarł aż w okolice poprzednich szczytów, gdzie dzięki niezwykle gołębiej wypowiedzi szefa Rezerwy Federalnej już w dniu wczorajszym pojawiła się silna reakcja podażowa sygnalizująca ich potencjalne odrzucenie.

Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej. Aby tendencja spadkowa mogła być kontynuowana w nieco szerszym horyzoncie czasowym, rynek musiałby pokonać bowiem również linię trendu wzrostowego.

Najciekawsze setupy dnia – 29.11.2018 - notowania pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

USD/PLN

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDPLN, gdzie dostrzec możemy, iż już od drugiej połowy maja br. kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Dzięki ostatnim wzrostom rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Póki co, poziom ten nie został jednak jeszcze trwale odrzucony.

Analizują obecną sytuację techniczną dostrzec możemy jednak, że obecnie testowany opór znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, co z technicznego punktu widzenia może determinować jego odrzucenie. Za scenariuszem tym przemawiać mogą także świece pin-bar, które również są sygnałami sprzedażowymi.

Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice dolnego ograniczenia trwającej od drugiej połowy maja br. konsolidacji tj. poziomu 3.63. Oznacza to, że potencjał spadkowy wynosi w tym konkretnym przypadku niemal 1500-1500 pips.

Najciekawsze setupy dnia – 29.11.2018 - notowania pary walutowej USDPLN
USDPLN Weekly

GBP/AUD

Pro-spadkowo wyglądają również notowania pary walutowej GBPAUD, gdzie zgodnie z moją wczorajszą projekcją kurs osunął się w okolice poziomu 1.7480. Ostatecznie wsparcie to zostało jednak pokonane, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet potencjalnego przetestowania okolic poziomu 1.7300.

Najciekawsze setupy dnia – 29.11.2018 - notowania pary walutowej GBPAUD
GBPAUD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKaspersky: masz nielegalne oprogramowanie? Możesz nieświadomie kopać kryptowaluty!
Następny artykułByły prezes KNF spędzi w areszcie dwa miesiące. W więzieniu nawet 10 lat?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here