Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


DAX

Dzisiejsza sesja na DAX rozpoczęła się bardzo interesująco. O godzinie 9:00 rynek kasowy otworzył się w okolicach bardzo ważnego poziomu 12384. Warto zwrócić uwagę, iż ten poziom jest szczytem z kwietnia 2015 roku, a dodatkowo pivot dzienny wypada niemal dokładnie w tym punkcie, co stanowi bardzo istotną konfluencję i jest to dobre miejsce do zajmowania pozycji zgodnie z impetem ceny. Po godz. 9:00 nastąpił impuls spadkowy i po niewielkim naruszeniu poziomu cena silnie osunęła się w dół docierając prawie do wsparcia intraday 12307, gdzie również znajduje się poziom S1 wynikający bezpośrednio z pivota. Nieco niżej plasuje się pivot tygodniowy, który również tworzy istotną konfluencję z wczorajszą strefą popytową. W przypadku przebicia tego poziomu najbliższym istotnym wsparciem jest 12211. Z drugiej strony miesięczny pivot znajduje się w okolicach wczorajszego szczytu 12432, a następny opór to 12495, gdzie znajduje się także R1.

EUR/USD

Po środowej konferencji FOMC i podwyżce stóp w USA, EUR/USD kontynuuje trend spadkowy. Notowania znajdują się poniżej dziennego pivota, co faworyzuje pozycje krótkie. Najbliższym poziomem wsparcia, a zarazem możliwym punktem zwrotnym jest psychologiczny poziom 1.1600, gdzie również plasuje się S1. Jeśli poziom zostanie pokonany, kolejnym istotnym poziomem jest 1.1530, który tworzy konfluencję z S2, miesięcznym pivotem i zniesieniem 50% Fibonacciego ostatniego impulsu wzrostowego mierzonego na interwale H4. Z kolei przebicie oporu 1.1660 otworzyłoby drogę do dziennego pivota (1.1680), a następnie do okrągłego poziomu 1.1700.


GBP/USD

„Kabel” podobnie do EUR/USD pozostaje w trendzie spadkowym od środowej konferencji. Obecnie notowania oscylują wokół istotnego poziomu 1.3060, który stanowi ważną wymienność na interwale H4. Jednak presja spadkowa wydaje się kierować notowania w stronę kolejnego wsparcia 1.30. Z drugiej strony pojawienie się impulsu wzrostowego, może doprowadzić cenę do oporu 1.31, gdzie nieco wyżej mieści się dzienny pivot (1.3110). Przeforsowanie tego poziomu otworzyłoby drogę do tygodniowych szczytów w okolicach psychologicznego poziomu 1.32.
Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here