Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURUSD

Na wykresie najpopularniejszej pary – EURUSD widoczna presja podażowa po ówczesnym dotarciu do poziomu oporowego na strefie 1,18300. Aktualnie wykres pokonuje wsparcie dla układu wzrostowego 1,17200 i wydaje się wykonywać 1:1 dotychczas utrzymywanego schematu geometrii. Target dla pozycji krótkich od obecnej ceny wynosi zatem około 95 pipsów i znajduje się na poziomie 1,16150. Właśnie tam sugerowane jest dopiero szukanie pozycji długich dla dalszej kontynuacji wzrostów pary.

GBPUSD

Podobna sytuacja zaczyna klarować się na prze z funtem. Geometria 1 do 1 wskazuje, że wykres ma jeszcze trochę przestrzeni do wykonywanej aktualnie korekty ostatnich wzrostów i dopiero poziom 1,30200 wydaje się być dobrym poziomem do szukania pozycji długich – lub, w przypadku scenariusza pro-spadkowego, w momencie jego przełamania na dalszą obniżkę wykresu do celu ostatniego dołka z impulsu na poziomie 1,29000. W jednym lub drugim przypadku, istotna jest strefa wsparcia i w późniejszych godzinach handlu strefa powinna zostać re-testowana.

NASDAQ

Amerykański indeks technologiczny jest w dobrym momencie do chwilowej obniżki ceny w okolice poziomu 7553 następnie oczekuje się dalszych wzrostów pod pierwszy poziom oporowy dla dzisiejszej sesji handlu intraday 7615. Zejście powinno nastąpić jeszcze przed godziną wejścia właściwej sesji USA, następnie po sesji odegrać właściwy ruch do góry. Do sesji pozostało jednak trochę czasu, dlatego setup będzie miał rację bytu dopiero koło godziny 14:00.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBroker TFS-ICAP „drukował” transakcje. Chciał zarobić na prowizjach
Następny artykułBitcoin to dzieło służb USA?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here