Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


 EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że już od ubiegłego tygodnia kurs oscyluje w okolicy horyzontalnego poziomu oporu i lokalnej linii tendencji spadkowej. Póki co nie pojawiła się tu jednak reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 1.1750 bądź nawet 1.1840.

EURUSD Daily

USDCHF

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie na skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs pokonał techniczny poziom wsparcia, który następnie przetestowaliśmy i odrzuciliśmy od dołu (jako opór). Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana i kurs osunie się poniżej poziomu 0.9800, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 0.9715.

USDCHF Daily

GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że od piątku kurs oscyluje w okolicy lokalnego poziomu oporu, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 1240 USD. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Gdyby zatem w najbliższym czasie pojawiła się jakaś korekta spadkowa, to właśnie tam spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej. Za takim scenariuszem przemawia również fakt, iż wsparcie to zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

GOLD H4

AUDNZD

W okolicy dość istotnego oporu znajdują się także notowania pary walutowej AUDNZD, gdzie na skutek trwających od piątku wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Tam też już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

AUDNZD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWypowiedź Powella stawia grudniową podwyżkę FOMC pod znakiem zapytania
Następny artykułHandluj na polskich akcjach z XTB już od 2,99 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here