Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się na południe. Warto także zwrócić uwagę, że po każdym impulsie trendowym pojawia się dłuższe odreagowanie w formie konsolidacji, z której (przynajmniej do tej pory) rynek wybijał dołem. W dniu wczorajszym rynek ponownie przetestował górne ograniczenie tego boxu, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

NZDUSD Daily

USDCHF

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie w dniu wczorajszym rynek po raz kolejny odrzucił linię lokalnej tendencji wzrostowej. Jeżeli w najbliższym czasie wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0040.

USDCHF Daily

GBPCAD

Dość interesująco wyglądają także notowania pary walutowej GBPCAD, gdzie zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs dotarł dziś w okolice poziomu 1.7090. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. W związku z tym rozpatrywać można dwa scenariusze:

  • Trwałe pokonanie obecnie testowanego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1.6820.
  • Trwałe odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice poziomu 1.7300.
GBPCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSamsung: Smartfony to najbezpieczniejsze urządzenia dla korzystających z kryptowalut
Następny artykułKoreański regulator pilnie wzywa do wprowadzenia ustawy dot. kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here