Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się na południe. Warto także zwrócić uwagę, że po każdym impulsie trendowym pojawia się dłuższe odreagowanie w formie konsolidacji, z której (przynajmniej do tej pory) rynek wybijał dołem. W chwili obecnej kurs ponownie oscyluje w okolicy górnego ograniczenia boxu, gdzie dziś znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kolejnych spadków.

NZDUSD Daily

CHFJPY

Na skutek trwających od ponad tygodnia spadków kurs pary walutowej CHFJPY ponownie dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Póki co nie pojawiła się tu żadna, zbyt wielka reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, pojawi się jakaś, przynajmniej niewielka korekta wzrostowa, w skutek której mogłoby dojść do re-tetu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

CHFJPY Daily

EURPLN

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej poziomu 4.29. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

Inwestując na parach walutowych i instrumentach skorelowanych z EUR należy jednak pamiętać o zaplanowanej na godz. 13.45 decyzji monetarnej Europejskiego Banku Centralnego.

EURPLN H4

EURCAD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary EURCAD, gdzie również na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.4860.

EURCAD Daily

GBPAUD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary GBPAUD, gdzie od kilku dni obserwujemy re-test dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

GBPAUD Daily

GBPCAD

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPCAD. W tym przypadku już wczoraj pojawiła się jednak dość silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie testowanego oporu. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.7090 bądź nawet 1.6810.

GBPCAD Daily

GBPNZD

Za osłabieniem funta szterlinga przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPNZD, gdzie również rynek re-testuje ostatnio pokonane, lokalne wsparcie (teraz opór). Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.8900 bądź nawet 1.8620.

GBPNZD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDlaczego potrzebujemy dźwigni FX? Webinar Comparic.pl już o 20:00!
Następny artykułDM BZ WBK: „kupuj” dla Orbis i Maxcom
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here