Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


CHFJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFJPY zauważymy, że w skutek trwających niemal nieprzerwanie od 21 września br. spadków, rynek pokonał dość istotne wsparcie w okolicy poziomu 112.95 i dotarł do linii tendencji wzrostowej, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa.

Biorąc pod uwagę, że w trakcie tych spadków nie pojawiła się żadna, nawet najmniejsza korekta wzrostowa, odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby przyczynić się do pojawienia jakiegoś odreagowania. Gdyby tak się stało, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 113.90.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane i kurs osunie się poniżej linii trendu wzrostowego, wówczas spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 110.90 (pomarańczowa strefa).

Najciekawsze setupy dnia – 25.10.2018 - notowania pary walutowej CHFJPY
CHFJPY Daily

EURGBP

Niezwykle interesująco zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, gdzie od dwóch tygodni obserwujemy spokojne wzrosty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanej (pomarańczowej) strefy wsparcia (teraz oporu).

Biorąc pod uwagę dość niewielką dynamikę obecnego ruchu wzrostowego, w okolicy w/w strefy spodziewać moglibyśmy się pojawienia jakiejś większej reakcji podażowej. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 0.8630.

Najciekawsze setupy dnia – 25.10.2018 - notowania pary walutowej EURGBP
EURGBP Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAresztowano sprawcę największego kryptowalutowego przestępstwa w Australii
Następny artykułPolski złoty słabszy wraz ze wzrostem sentymentu risk-off. Spojrzenie na PLN w relacji do dolara i euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here