Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od ponad tygodnia spadków kurs osunął się poniżej lini trendu wzrostowego, którą następnie przetestowaliśmy i odrzuciliśmy od dołu (jako wsparcie). To właśnie odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, w skutek której rynek pokonał dziś kolejne, techniczne wsparcie. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2800.

Najciekawsze setupy dnia – 24.10.2018 - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

 

AUDNZD

Niezwykle interesująco zaczyna także wyglądać obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDNZD, gdzie w skutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten stanowi linię szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami, o której pisałem już w jednej z moich wcześniejszych analiz. Biorąc pod uwagę, że strefa ta dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego niewykluczone, że w jej okolicy pojawi się silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1.0500.

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że by target ten mógł zostać zrealizowany, rynek musiałby pokonać najpierw równie istotne wsparcie w okolicy 1.0650. Strefa ta stanowiła jednak w przeszłości dość istotny opór a od drugiej połowy kwietnia pozostaje niepokonana jako wsparcie).

Najciekawsze setupy dnia – 24.10.2018 - notowania pary walutowej AUDNZD
AUDNZD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, AUD/CHF, EUR/NZD
Następny artykułWeź udział w czterech szkoleniach online z Traderem21!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here