Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EUR/PLN

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że w skutek trwających od wtorku spadków, kurs ponownie osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby przyczynić się do powstania przynajmniej chwilowego umocnienia wspólnej waluty. Jeżeli jednak tak się nie stanie i strefa ta zostanie pokonana, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwy test okolic poziomu 4.2690 PLN.

Notowania pary walutowej EURPLN
EURPLN Daily

CHF/JPY

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFJPY zauważymy, że w skutek trwających od pewnego czasu, spokojnych wzrostów, kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

Jeżeli zatem ostatnie wzrosty okażą się jedynie korektą, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami okazują się kolejno okolice poziomów: 111.90, 110.90 i dalej 108.60.

Notowania pary walutowej CHFJPY
CHFJPY Daily

EUR/GBP

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, gdzie w skutek najnowszych doniesień o tym, że przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii osiągnęli porozumienie co do wstępnej treści umowy dotyczącej wspólnego funkcjonowania w środowisku po Brexicie obserwowaliśmy dynamiczną aprecjację funta szterlinga. Fakt ten sprawił, że błyskawicznie kurs osunął się poniżej lokalnego wsparcia w okolicy 0.8875. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu tej strefy a poranne wyniki wskaźnika PMI przyczyniły się do jej odrzucenia. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.8770.

Notowania pary walutowej EURGBP
EURGBP H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCEO BitMEX: 2019 rokiem rozrachunku ICO oraz SAFT
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 23 listopada 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here