Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w skutek dzisiejszych wzrostów kurs dotarł w okolice 1240 USD. Z technicznego punktu widzenia jest to niezwykle istotny opór, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w okolice 1267 USD, 1288 USB bądź nawet 1300 USD.

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej jakiejś korekty spadkowej w najbliższym czasie.

Tak czy owak obecna sytuacja na złocie wygląda niezwykle interesująco i warto obserwować czy obecnie testowana strefa zostanie pokonana, czy odrzucona.

Najciekawsze setupy dnia – 23.10.2018 - notowania złota
GOLD Daily

AUDNZD

Zdecydowanie pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary AUDNZD, której kurs już w miniony piątek osunął się poniżej poziomu 1.0840. Jak informowałem już w jednej z moich wcześniejszych analiz, w/w wsparcie stanowi linię szyi formacji głowy z ramionami (RGR). Fakt ten sprawia, że z technicznego punktu widzenia spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 1.0500.

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że by target ten mógł zostać zrealizowany, rynek musiałby pokonać najpierw równie istotne wsparcie w okolicy 1.0650. Strefa ta stanowiła jednak w przeszłości dość istotny opór a od drugiej połowy kwietnia pozostaje niepokonana jako wsparcie).

Tak czy owak, w średnim terminie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji dolara australijskiego wobec dolara nowozelandzkiego. Niewykluczone jednak, że nim to się wydarzy, wcześniej pojawi się korekta wzrostowa, w skutek której doszłoby do re-testu w/w linii szyi.

Najciekawsze setupy dnia – 23.10.2018 - notowania pary walutowej AUDNZD
AUDNZD Daily

EURCHF

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURCHF, gdzie od kilku dni kurs oscyluje w okolicy lokalnego oporu. Tam też już wczoraj pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice poziomu 1.1190.

Najciekawsze setupy dnia – 23.10.2018 - notowania pary walutowej EURCHF
EURCHF Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDlaczego ropa jest największym zagrożeniem dla chińskiego super-mocarstwa?
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, GBP/JPY, AUD/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here