Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs dotarł do dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś spadki są kontynuowane i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

NZDUSD Daily

NZDJPY

Za osłabienie dolara nowozelandzkiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDJPY, gdzie na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Tam też w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego.

NZDJPY Daily

EURCHF

Pro-spadkowo wyglądają również notowania pary walutowej EURCHF, gdzie także kurs znajduje się obecnie w okolicy technicznego poziomu oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Mimo, że trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice poziomu 1.1500, to jeżeli tak się nie stanie i strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nie tylko w okolice ostatnich dołków, lecz może nawet do poziomu 1.0980.

EURCHF Daily

EURGBP

Za potencjalnym osłabieniem euro przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, której kurs również oscyluje w okolicy technicznego poziomu oporu. Biorąc pod uwagę niewielką dynamikę całego, trwającego od połowy kwietnia br. ruchu wzrostowego coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne odrzucenie tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

EURGBP Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, EUR/GBP, GBP/JPY
Następny artykułLiczba jobless claims najniżej od pięciu tygodni
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here