Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


DAX

Dzisiejsza sesja na DAXie przebiegła dość spokojnie. Cena na otwarciu z impetem przebiła istotny poziom 12384, a następnie miesięczny pivot, jednak zniosła cały ten ruch w niecałe dwie godziny i obecnie oscyluje wokół poziomu 12384. Silnym wsparciem pozostaje strefa 12308-12313, natomiast najbliższy opór to poziom 12492.

GBP/USD

„Kabel” po wczorajszym dotarciu do istotnego oporu 1.33, w dniu dzisiejszym zalicza silną korektę. Cena rano zareagowała na poziom 1.32, odreagowując do poziomu konfluencji: wymienność, lokalny poziom oporu oraz dzienny pivot po czym nastąpił silny spadek, który zatrzymał się dopiero na ważnym poziomie 1.3060. Obecnie cena odreagowuje wcześniejsze spadki, a najbliższym poziomem oporu jest 1.31.

GBP/JPY

Spoglądając na notowania GBP/JPY można zauważyć podobną sytuację do „kabla”, co świadczy o dzisiejszej słabości funta szterlinga. Para zanotowała dzisiaj spadek rzędu 270 pipsów, a wyprzedaż została powstrzymana dopiero na poziomie 147.00, gdzie znajduje się istotne wsparcie wraz z wymiennością z 1 sierpnia.

USD/JPY

Równie interesująco wygląda dziś para USD/JPY. Choć nie zaliczyła tak silnego spadku jak w przypadku GBP/JPY to cena po dotarciu do lokalnego oporu 112.75 silnie spadła i obecnie oscyluje między poziomami 112.50 – 112.55. Istotnym wsparciem jest również poziom 112.35, gdzie znajduje się również dzienny pivot.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSDJPY powyżej 114.00 w przeciągu roku?
Następny artykułBlok po 22 – 21 września 2018: GBP/CHF, AUD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here