Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał linię tendencji spadkowej. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.1820 i dalej 1.1945 bądź nawet 1.2070.

EURUSD Daily

AUDNZD

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary AUDNZD, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie testowanego od wczoraj oporu. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0840 będącego linią szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 1.0500.

AUDNZD Daily

CADJPY

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary CADJPY, gdzie na skutek ostatnich, dynamicznych wzrostów kurs również dotarł w okolice technicznego oporu. Mimo, że poziom ten został w dniu dzisiejszym pokonany, to na drodze ku dalszym wzrostom stoi jeszcze górne ograniczenie kanału. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice linii tendencji wzrostowej.

CADJPY Daily

NZDJPY

W okolicy istotnego oporu znajdują się także notowania pary NZDJPY, której kurs niemal nieprzerwanie od ubiegłego wtorku poruszał się dynamicznie na północ. Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie obecnie testowanej strefy. Niemniej jednak warto obserwować co się tu wydarzy, gdyż:

  • trwałe odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 72.40
  • trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 77.50.
NZDJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Spokój sprzyja inwestorom
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Ripple dominuje w tym tygodniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here