CMC Markets

Przegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że pomimo, iż kurs nie dotarł jeszcze w okolice poziomu 114.20, to już w środę pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, w jego okolicy mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa, sygnalizująca potencjalny powrót do wzrostów. Za krótkoterminowymi spadkami na tym instrumencie przemawia także obecna sytuacja na złocie.

USDJPY Daily

GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w okolicy 1410 USD pojawiła się wczoraj dość silna reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

GOLD Daily

EURGBP

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice dość istotnego oporu i górnego ograniczenia kanału. Tam też w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie po raz kolejny odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

EURGBP Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here