Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GOLD

Spoglądając na notowania złota dostrzec możemy, iż w skutek wzrostowej luki otwarcia, rynek ropoczął nowy, 2019 rok w okolicy technicznego oporu, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Gdyby zatem okazało się, że poziom ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice górnego ograniczenia wczesniejszego kanału bądź nawet rejon 1263 USD.

kurs złota
GOLD Daily

AUDCHF

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary AUDCHF, gdzie w skutek ostatnich spadków kurs osunał się aż w okolice technicznego wsparcia. Warto także zwrócić uwagę, że poniżej tego poziomu rynek nie był od lutego 2016 roku. Fakt ten sprawia, że i tym razem moglibyśmy spodziewać się tu pojawienia jakiejś większej reakcji popytowej początkującej jakieś odbicie i powstanie przynajmniej korekty wzrostowej.

Kurs pary walutowej AUDCHF
AUDCHF Daily

EURAUD

Za potencjalnym umocnieniem dolara australijskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary EURAUD, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się dość silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie technicznego oporu. Gdyby tak się faktycznie stało, kurs mówgłby osunąć się nawet w okolice poziomu 1.60.

Kurs pary walutowej EURAUD
EURAUD Daily

EURNZD

Potencjalne osłabienie wspólnej waluty wspierać mogą natomiast notowania pary walutowej EURNZD, której kurs oscyluje od kilku ndi w okolicy technicznego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Biorac pod uwagę dzisiejszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tej strefy co z technicznego punktu widzenia mogłoby przyczynić się do powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Kurs pary walutowej EURNZD
EURNZD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro nadal po 4,30, dolar po 3,75 złotego. Strach o polski przemysł zbyt duży?
Następny artykułFunt wyprzedawany w pierwszej sesji nowego roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here