Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


CADCHF

Spoglądając na notowania kursu dolara kanadyjskiego (CAD) wobec franka szwajcarskiego (CHF) dostrzec można niezwykle interesującą sytuację. Okazuje się bowiem, że rynek ten tworzy obecnie aż dwie techniczne formacje cenowe jednocześnie. Mowa tu o formacjach kanału spadkowego i trójkąta równobocznego.

Formację kanału spadkowego wyznaczyć możemy na podstawie coraz to niższych wierzchołków z połowy maja oraz początków października i listopada br., a także coraz to niższych dołków z drugiej połowy czerwca i pierwszej połowy września br.

Formację trójkąta tworzą te same coraz to niższe wierzchołki, co w przypadku kanału, jednak jego dolne ograniczenie wyznaczają dołki z początków marca i września br. a także tego-tygodniowe minima.

Analizując obecną sytuację w ten sposób, dostrzec można, iż w skutek wczorajszych spadków rynek wybił dołem z formacji trójkąta. W chwili obecnej obserwujemy re-test jego dolnego ograniczenia i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się  nawet okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego.

Kurs pary walutowej CADCHF
CADCHF Daily

CADJPY

Za potencjalnym osłabieniem dolara kanadyjskiego przemawiają także notowania pary walutowej CADJPY, gdzie zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych, spokojnych wzrostów, kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego, gdzie już w miniony piątek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu otworzyło drogę do dalszych spadków, w skutek których rynek już wczoraj pokonał kolejne, techniczne wsparcie. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się w tym momencie okolice poziomu 82.50.

Kurs pary walutowej CADJPY
CADJPY Daily

EURCAD

Scenariusze ten wspiera również obecna sytuacja na notowaniach pary EUR/CAD, której kurs najpierw pokonał linię trendu spadkowego a następnie przetestował i odrzucił ją od góry (jako wsparcie). To natomiast przyczyniło się do powstania dynamicznych wzrostów, w skutek których rynek pokonał dziś kolejny techniczny opór. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

Kurs pary walutowej EURCAD
EURCAd Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – gołębi Fed pogrąży dolara?
Następny artykułRezerwa Federalna podnosi stopy, mniej podwyżek w 2019. Dolar zyskuje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here