Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs od kilku dni oscyluje w okolicy lokalnej linii tendencji spadkowej, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Mimo to opór ten w dalszym ciagu nie został jeszcze trwale odrzucony. Gdyby tak się jednak stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 1.1535.

EURUSD Daily

EURJPY

Za potencjalnym osłabieniem euro przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary EURJPY, gdzie również kurs dotarł w okolice technicznego oporu. Tam też, w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

EURJPY Daily

GBPUSD

Pro-spadkowo wyglądają również notowania pary GBPUSD, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie technicznego oporu w okolicy poziomu 1.3200. Jeżeli tak się stanie, realnym zasięgiem dla spadków mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.3040.

GBPUSD H4

GBPJPY

Za możliwym osłabieniem funta szterlinga przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary GBPJPY, gdzie od wczoraj kurs oscyluje w okolicy linii trendu spadkowego. Tu też w dniu dzisiejszy po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten znów zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

GBPJPY Daily

GBPNZD

W okolicy istotnego oporu znajdują się także od kilku dni notowania pary GBPNZD. W tym przypadku jest to jednak pokonana już jakiś czas temu linia tendencji wzrostowej. Pomimo, że w ubiegłym tygodniu pojawiła się tu już pierwsza reakcja podażowa, to jednak poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze trwale odrzucony.

GBPNZD Daily

CADJPY

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary CADJPY, gdzie na skutek ostatnich, dynamicznych wzrostów kurs również dotarł w okolice technicznego oporu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice linii tendencji wzrostowej.

CADJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 19 września
Następny artykułKomentarz giełdowy – rynki wyczekują negocjacji handlowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here