Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał kolejny poziom oporu. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1.3210 a więc miejsca, w którym 27 czerwca 2017 roku rynek wybił dołem z trwającego od maja 2016 roku kanału wzrostowego.

USDCAD Daily

GOLD

Kurs złota od dłuższego czasu oscyluje w okolicy dość istotnego oporu, który przez wiele miesięcy stanowił dolne ograniczenie wcześniejszej konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego ewentualne odrzucenie, co mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 1240 USD.

GOLD Daily

CHFJPY

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs pary walutowej CHFJPY dotarł w okolice lokalnego poziomu wsparcia. Pomimo, ze w tym miejscu pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa, to strefa ta w dalszym ciągu nie została jeszcze odrzucona. Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 109.30.

CHFJPY H4

GBPAUD

Zdecydowanie bardzie pro-wzrostowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPAUD, gdzie kurs już od niemal dwóch tygodni porusza się spokojnie na północ. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), w okolicy poziomu 1.7930 i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Zobacz także: Tickmill oferuje 0,0010% prowizji dla rachunków VIP

GBPAUD Daily

GBPNZD

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPNZD, gdzie również w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że poziom ten precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się reakcja podażowa.

Odrzucenie tej strefy mogłoby zaś otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1.8620.

GBPNZD Daily

NZDCAD

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary NZDCAD, gdzie na skutek trwających od drugiej połowy maja br. wzrostów kurs dotarł w okolice technicznego poziomu oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Tam też w ostatnich dniach juz kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

NZDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 70 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBTC i ETH nie są papierami wartościowymi – potwierdza przedstawiciel SEC
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBPCHF próbuje wybić się z trójkąta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here