Przegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


CADJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej CADJPY zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego tygodnia spokojnych wzrostów, kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem obecnie testowany opór zostanie odrzucony, w najbliższych dniach spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami okazują się kolejno okolice poziomów 83.80 i dalej 82.50.

kurs pary walutowej CADJPY
CADJPY Daily

EURCAD

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary EURCAD. W tym przypadku rynek re-testuje obecnie linię wcześniejszej tendencji spadkowej. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Niemniej jednak kurs znajduje się obecnie w okolicy dość istotnego poziomu, którego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić kierunek ruchu na najbliższe dni. Warto zatem uważnie przyglądać się tej sytuacji i reagować na ewentualne sygnały transakcyjne.

Kurs pary walutowej EURCAD
EURCAD Daily

NZDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDCAD zauważymy, że w skutek odrzucenia technicznego oporu w okolicy poziomu 0.9210, od kilku dni obserwujemy dynamiczne spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz w sparcia) w wysokości 0.9040.

Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę obecnej deprecjacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie poniżej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Kurs pary walutowej NZDCAD
NZDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here