Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURAUD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że w skutek trwających od miesiąca spadków rynek pokonał trzy techniczne poziomy wsparcia i dotarł aż w okolice 1.56, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice któregoś z trzech ostatnio pokonanych wsparć.

Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie pokonany, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane aż w okolice poziomu 1.5280.

Notowania pary walutowej EURAUD
EURAUD Daily

NZDCHF

Niezwykle interesująco zaczynają wyglądać także notowania pary NZDCHF, gdzie w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 0.6815. Mimo, że już w ubiegłym tygodniu pojawiła się tu pierwsza reakcja podażowa, to opór ten w dalszym ciagu nie został jeszcze trwale odrzucony. Gdyby jednak do tego doszło, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Zanegowaniem tego scenariusza byłoby naturalnie wybicie górą powyżej obecnie testowany opór. Gdyby tak się stało, potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet do 0.6950.

Notowania pary walutowej NZDCHF
NZDCHF Daily

WTI

Dość dramatycznie zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach ropy WTI, gdzie od pewnego czasu obserwujemy niezwykle dynamiczną deprecjację. Jak informowałem już w jednym z wcześniejszych artykułów, ropa naftowa tanieje obecnie w najszybszym tempie od 2014 roku.

Spoglądając stricte technicznie zauważymy, że w skutek tych spadków kurs osunął się dziś poniżej niezwykle istotnego wsparcia. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 54.80 USD.

Notowania ropy WTI
WTI Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje KGHM najwyżej od czerwca. Co spowodowało nagły wzrost?
Następny artykułJP Morgan stawia na odbicie S&P500 i rynku akcji w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here