Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał linię trendu spadkowego i dotarł w okolice poziomu 0.7290, gdzie w miniony czwartek pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Najciekawsze setupy dnia – 12.11.2018 - notowania pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

AUDCAD

Za potencjalnym osłabieniem dolara australijskiego w najbliższym czasie przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDCAD, gdzie w skutek trwających od miesiąca wzrostów, kurs dotarł w okolice dość istotnej strefy oporu. Tam też już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie ostatecznie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Najciekawsze setupy dnia – 12.11.2018 - notowania pary walutowej AUDCAD
AUDCAD Daily

EURUSD

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie w skutek trwających od minionej środy spadków kurs osunął się poniżej niezwykle istotnej (pomarańczowej) strefy wsparcia. Warto także zwrócić uwagę, że w chwili obecnej rynek ten wyceniany jest na najniższych poziomów od czerwca 2017 roku. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane w okolice poziomu 1.1122 bądź nawet 1.0860.

Najciekawsze setupy dnia – 12.11.2018 - notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD

Pro-dolarowo wyglądają również notowania pary GBPUSD, gdzie w skutek znacznej deprecjacji funta szterlinga, spowodowanej rosnącymi obawami dot. rozwodu UK z UE rynek pokonał lokalny poziom wsparcia. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2690.

Najciekawsze setupy dnia – 12.11.2018 - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

USDCHF

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie już w ubiegłym tygodniu kurs wybił powyżej technicznego oporu. Dziś wzrosty są kontynuowane i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0300.

Najciekawsze setupy dnia – 12.11.2018 - notowania pary walutowej USDCHF
USDCHF Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar nie był tak drogi od 16 miesięcy, funt traci przez Brexit
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/CHF – w kanale spadkowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here