Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


We wtorkowym cyklu najciekawszych setupów dnia przyjrzymy się parom GBPAUD, AUDUSD oraz indeksowi S&P500.

GBPAUD

Kurs pary walutowej GBPAUD wybił się w ubiegłym tygodniu na nowe maksima w tym roku, a ponadto znalazł się na poziomach, które ostatnio widziane były w czerwcu 2016 roku, kiedy cena osuwała się po referendum ws. Brexitu.

Na wykresie 4-godzinnym poniżej widzimy, że obecnie trwa tst przełamanego obszaru oporu pod 1.8506, który teraz stanowi wsparcie. Dodatkowo wsparcie dynamiczne zapewnia tu kanał średnich EMA 10/20. Pozytywny test tego obszaru konfluencji może sprawić, że cena kontynuuje dynamiczną zwyżkę z minionego tygodnia.

AUDUSD

Na interwale 4-godzinnym pary walutowej AUDUSD widzimy, że ta wyznaczyła w ubiegłym tygodniu nowe minima na poziomie 0.7040. Obecnie spadki są korygowane, a cena wróciła do poziomu 0.7090, który wcześniej stanowił wsparcie, a teraz działa jako opór. Utrzymanie tendencji spadkowej pod tym oporem otworzy drogę dalszej przecenie po wybiciu ubiegłotygodniowych minimów. Alternatywnie, zamknięcia kolejnych interwałów ponad 0.7090 odsłoni opór na 0.7145.

S&P500

Na wykresie dziennym amerykańskiego indeksu S&P500 podczas wczorajszej sesji utworzyła się formacja price action w postaci pin bara testującego kluczowe wsparcie na 2864 USD. Jeśli kupującym uda się utrzymać wspomniane wsparcie, oczekiwany jest ponowny test oporu na 2940. Alternatywnie, wybicie minimów z ubiegłego tygodnia będzie się wiązało z zanegowaniem pin bara i odsłoni kolejne kluczowe wsparcie w pobliżu 2790.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here