Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


W piątkowym cyklu najciekawszych setupów dnia przyjrzymy się parom GBP/USD, USD/JPY oraz ropie WTI.

GBP/USD

Na parze z funtem klaruje się dziś całkiem ciekawa sytuacja. Utworzone wsparcie w postaci ostatniego potwierdzonego dołka na parze stanowi teraz miejsce, dokąd para powinna w najbliższych godzinach handlu dojść – a wraz z dojściem wyjaśnić sytuacje dalszego podążania. Pełen poziom 1,3000 jest zatem miejscem gdzie powinien rozpocząć się jeden z zaznaczonych na wykresie scenariuszy na możliwe rozegranie pary. W scenariuszu wzrostowym maksymalny zasięg dla TP to ok 130 pips, dla scenariusza spadkowego, około 80/90 pips.

GBPUSD – H1

USD/JPY

Na parze z jenem widzimy sytuację z interwału H4, w której para dociera do istotnego oporu i w jego bliskich okolicach tworzy formację RGR zwiastującą potencjalne spadki. Tak długo, jak długo górne ograniczenie trzyma wykres – a jest nim oczywiście szczyt z lewego i prawego ramienia – tak długo wykres ma wymowę pro-spadkową i możliwy będzie setup short do poziomu 113,130. Stanowi to około 70 pips od aktualnj ceny, lub w przypadku ponownego testu linii ramion formacji – około 90 pips.

usdjpy – h4

OIL.WTI

Na wykresie ropy widzimy wyraźną korektę ostatnich wzrostów. Z tego powodu warto spróbować wykorzystać obecne poziomy do niewielkiego swing-short z ceną docelową na poziomie 72.60. Stanowiłoby to od aktualnej ceny około dwa dolary, więc pozycja obronna przy szukaniu pozycji krótkich nie może być większa niż około 30 centów na pozycję. W razie przełamania strefy 75.00 scenariusz zostanie zanegowany i dopiero ponowne przejście poniżej poziomu może wznowić scenariusz spadkowy.

OIL WTI – H1

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here