Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


W środowym cyklu najciekawszych setupów dnia przyjrzymy się parom EUR/USD, USD/JPY i EUR/JPY.

EUR/USD

Po zeszłotygodniowej konferencji FOMC i podwyżce stóp w USA, EUR/USD kontynuuje trend spadkowy. Po wczorajszym przebiciu dwumiesięcznych minimów 1.1530 i dotarciu niemalże do psychologicznego poziomu 1.15 para EUR/USD silnie odreagowała i obecnie oscyluje przy poziomie 1.1550. Presja spadkowa wydaje się dominować, jednak mocna reakcja na poziom 1.15 może wywołać chwilową konsolidację. Najbliższym oporem, a zarazem najciekawszym miejscem do zajęcia pozycji krótkiej jest poziom 1.1660, gdzie występuje konfluencja z poziomem 50% Fibonacciego. Z kolei w przypadku przebicia wsparcia 1.15, kolejne znajdują się w okolicach 1.1450 oraz 1.14.

USD/JPY

Po silnych wzrostach w zeszłym tygodniu para USD/JPY nie zwalnia tempa. W poniedziałek osiągnęła roczny szczyt na poziomie 114.05 i wszystko wskazuje na to, iż para zmierza do kluczowych oporów 114.50 oraz 114.74, gdzie wypada szczyt z listopada ubiegłego roku. Zawieranie pozycji krótkich przy tak silnym trendzie wiąże się z dodatkowych ryzykiem i znacznie lepiej jest szukać zagrań zgodnych z bieżącym impetem np. dzisiejszy retest poziomu 113.50. W przypadku głębszej korekty, psychologiczny poziom 113.00, gdzie znajduje się również szczyt z lipca będzie dobrym miejscem na podłączenie się do trendu przy niewielkim ryzyku.

EUR/JPY

Podobnie jak w przypadku USD/JPY para od kilku miesięcy pozostaje w trendzie wzrostowym, jednak proporcjonalnie notowania oscylują znacznie niżej. Wczorajszy test kluczowego poziomu 130.88 przebiegł pomyślnie dla rynkowych byków, które utrzymały pozytywną strukturę miesięcznego pivota. Obecnie toczy się walka o pivot dzienny, wokół którego cena oscyluje w trakcie dzisiejszej sesji. W przypadku głębszej korekty dobrym miejscem do zajęcia pozycji długich są psychologiczne poziomy 1.30 oraz 1.29, które zbiegają się z wcześniejszymi poziomami wymienności cenowej. Z kolei dalsze wzrosty będą możliwe po pokonaniu poziomu 1.32 do którego cena dotarła podczas dzisiejszej sesji reagując silnymi spadkami. Jest to poziom istotny ze względu na pivot tygodniowy oraz szczytem z lipca. Kolejny opór to 1.33, którego przebicie wraz z pozytywnymi sygnałami ws. umowy handlowej UE-UK może wywindować kurs EUR/JPY w okolice rocznych maksimów 137.50.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here