Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


We wtorek, w cyklu najciekawszych setupów dnia przyjrzymy się parom USD/PLN, USD/CAD oraz wykresowi GOLD.

USD/PLN

Para ze złotówką przechodzi ostatnio najśmielsze oczekiwania jeśli chodzi o impulsy wzrostowe, wspominane nie raz w analizach związanych z parą. Aktualnie dotarliśmy do oporu 3.732 istotnego z perspektywy układu ostatniej formacji RGR – a więc linii szyi formacji. Teraz oczekuje się re-testu poziomu 3.712 następnie dalszej kontynuacji wzrostów. Na dziś zatem dobrym momentem, którego warto wyczekać jest poziom wsparcia lub momentu choć 50% korekty ostatniej świecy H4 i szukanie sygnału na dalszą kontynuację wzrostów. Przełamanie poziomu linii szyi na wykresie USDPLN może dać znaczne momentum wzrostowe, tym bardziej dla handlu intraday stanowi to ciekawą sytuację.

USD/PLN H4

USD/CAD

Podobna sytuacja na korzyść wzrostów przypada na parę USD CAD, gdzie nadal znajdujemy się w dobrym miejscy na dołączenie do wzrostów – czyli korekty ostatnich spadków. Celem docelowym dla korekty jest poziom ostatniego istotnego poziomu – 1.2885, gdzie następnie powinien rozegrać się jeden z kolejnych schematów.

W obydwu przepadkach najlepszym scenariuszem byłaby wcześniejsza korekta około 50% planowanych wzrostów, następnie kontynuacja wzrostów, lub dalsza obniżka cenowa z targetem pod całkiem nowe dołki. Oczekuje się jednak odreagowania pary i powrót pod poziom 1.2980 nim ewentualne spadki powrotne zawitają na parze.

USD/CAD D1

GOLD

Wykres złota nadal utrzymuje się w wąskim zakresie cenowym, oscylując blisko dolnego ograniczenia wytworzonego box’a konsolidacyjnego. Stanowi to ciekawą okazję do możliwości dogrania wykresu do górnego ograniczenia zgodnie z panującym trendem bocznym z ostatnich kilkunastu sesji. Targetem jest oczywiście poziom 1213/1215, natomiast negacją scenariusza zejście poniżej 1180. Najlepszym przedziałem do łapania pozycji długich może być strefa 1190/1185.

Gold – D1

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 90 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Maksymilianem Bączkowskim


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Dolar wysoko ale czy nie za wysoko?
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, EUR/AUD, Złoto
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here